Już wiadomo, dlaczego aż tyle kobiet choruje na raka piersi! (Naprawdę warto przeczytać)

Same robimy sobie poważną krzywdę. Naukowcy odkryli związek między rakiem piersi a...
Już wiadomo, dlaczego aż tyle kobiet choruje na raka piersi! (Naprawdę warto przeczytać)
31.03.2012

Już jeden kieliszek wina czy kufel piwa wypijany codziennie zwiększa ryzyko rozwoju raka piersi u kobiet aż o 5 proc. - donosi serwis Sfora.pl. Do takich kontrowersyjnych wniosków doszli badacze z uniwersytetów w Heidelbergu i Mediolanie.

Specjaliście przeanalizowali tryb życia tysięcy kobiet cierpiących na raka piersi. To właśnie na podstawie ich codziennych przyzwyczajeń udało się ustalić jedną z istotnych przyczyn występowania tego typu nowotworów.

Skąd ta olbrzymia zależność między spożywaniem alkoholu a podwyższonym ryzykiem raka? Według badaczy, spożywanie wysokoprocentowych trunków zmienia sposób, w jaki organizm kobiety przetwarza estrogeny. Dochodzi przede wszystkim do wzrostu stężenia tego hormonu we krwi.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Co jest BRUDNIEJSZE od sedesu? PIENIĄDZE! Codziennie tego dotykamy, a tam roi się od...

Pełno tam niebezpiecznych bakterii, wirusów i grzybów.

ADHD? To wina matki! (Koniecznie przeczytaj, czego NIE robić w ciąży)

Potwierdził to eksperyment przeprowadzony na ciężarnych myszach.

Polecane wideo

Komentarze (23)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.04.2012 10:54
czyli co? wypiję 20 kufli piwa i na 100% mam raka piersi? co za dzieci piszą te artykuły? jeszcze jakieś 3-4 lata temu szło czytać na tej stronie artykuły. a teraz zawsze wchodzę z myślą: a może jednak będzie coś normalnego. wchodzę a tu w tematach "zwyrole" i inne tego typu wyrazy (czy nie można używać polskich, normalnych wyrazów? nie tylko popieprzone nastolatki tutaj zaglądają) przy artykule o gwałtach "bez koloryzowania", "OMG" "Sukienki, koszule i płaszcze GWIAZD jak... obicia MATERACÓW! Ha, ha, ha - MISTRZ!" i te cholerne serduszka wsadzone? ja pytam PO CO TO??!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.04.2012 14:00
czyli jak ja wychodze do pubu ze znajomymi co tydzień i zawsze pijemy ze 3-4 piwa to jest w 100 % pewne że każda z nas będzie miała raka?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.04.2012 02:05
Co za absurd, przecież rak powstaje w wyniku NIEDOBORU estrogenu, dlatego tak często kobiety w menopauzie na niego chorują. "Naukowcy z Heidelberga"- a gfzie źródło tych wiadomości? Takie nowinki nie mają żadnej wartości bez potwierdzenia, że są prawdziwe. Jak sobie napiszę, że "amerykańscy naukowcy" udowodnili, że gumka do majtek jest rakotwórcza to mi wszyscy uwierzą? :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2012 18:06
pigulki anty, tym sie lepiej zajmijecie a nie piwem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2012 16:35
Moja mama w ogole nie pila i miala . wiec nie ma zadnej reguly na to
odpowiedz

Polecane dla Ciebie