12-letnia olbrzymka ze Szkocji: Ma prawie 190 cm wzrostu i nadal rośnie (BIEDNA!)

Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę genetyczną.
12-letnia olbrzymka ze Szkocji: Ma prawie 190 cm wzrostu i nadal rośnie (BIEDNA!)
http://www.dailyrecord.co.uk
21.03.2012

Michaella Brouwers ma 188 centymetrów wzrostu i zaledwie 12 lat. Dziewczynka już jako trzylatka była znacznie wyższa niż rówieśnicy, ale wtedy rodzice tłumaczyli to jedynie zdrowo zaostrzonym apetytem. Niepokój pojawił się kilka lat później, gdy nastoletnia Michaella zaczęła niebezpiecznie górować nad innymi dziećmi.

Wreszcie trafiła do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niej tzw. zespół Marfana. To rzadka choroba genetyczna objawiająca się wadliwą budową tkanki łącznej. Dziwne schorzenie powoduje, że rośnie się znacznie szybciej niż inni ludzie. Co najgorsze jednak, w wyniku tak intensywnego wydłużania kości, dochodzi do osłabienia stawów i wiotczenia mięśni. Pojawiają się również poważne problemy ze wzrokiem.

Dwunastoletnia Michaella musi być pod stałą opieką lekarską. Nie może uczestniczyć w lekcjach w-fu, biegać beztrosko z rówieśnikami. Fizyczne ograniczenia nie są jednak dla niej żadnym problemem. Dziewczynka dużo gorzej znosi upokorzenia ze strony innych.

Michaella Brouwers

http://www.parentdish.co.uk

Wiele osób wciąż komentuje jej wzrost. Ludzie nie mogą uwierzyć, że Michaella ma dopiero dwanaście lat. Kontrolerzy biletów za każdym razem sprawdzają jej legitymację szkolną, twierdząc, że nie przysługuje jej prawo do zniżki - relacjonuje wp.pl.

Sen z powiek spędza dziewczynie również wybór ubrań. Michaella może zapomnieć o zakupach w młodzieżowych sieciówkach, koszulkach z nadrukami swoich idoli. Ciuchów poszukuje zwykle w sklepach z odzieżą niewymiarową. Tylko tam jest w stanie dostać coś odpowiedniego dla siebie.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Wbiła sobie pręt w oko na głębokość 10 cm!

Czy dziecku grożą komplikacje zdrowotne? UWAGA: Zdjęcia są drastyczne!

Uzależniona od picia BENZYNY (Wie, że może umrzeć, ale nie potrafi się jej oprzeć)

Dziennie wypija około 12 łyżeczek zabójczej cieczy. Pieczenie w gardle oraz ból żołądka to tylko niektóre z dolegliwości po takim drinku!

Polecane wideo

Komentarze (35)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2012 07:10
Dzień dobry, Od ponad 16 lat pomagamy osobom z Zespołem Marfana w Polsce. Dziewczynka na zdjeciu ma prawdopodobnie łagodniejszą postać tego zespołu tzw. zespół Bealsa'a albo gigantyzm. Pomóc w zahmowaniu wzrastania powinien endokrynolog. Dzieczynki w naszym Stowarzyszeniu maja podobne problemy ale w odpowiednim wieku przy wzroście 170 cm wdrażane jest leczenie endokrynologiczne, które przyhamowuje to szybkie wzrastanie. Polecam serwis www.marfan.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2012 19:27
Ej, czy was też wkurzają te "dodatki" umieszczane na końcu nagłówka typu "Ale dziwak", "Współczujemy", czy "Biedactwo"? Nie wiem jak was ale dla mnie to jest bardzo wkurzające i niepotrzebne. Ja nie widzę w tym sensu. Czy to ma nas jakoś zachęcić do przeczytania czy co? Równie dobrze autorzy takich nagłówków mogliby sobie to darować.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.03.2012 22:01
osoby z marfanem są chude, a ona jest gruba, więc chyba coś nie tak..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.03.2012 17:31
a ja mam 163. idealny wzrost. współczuję tej dziewczynie:(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.03.2012 15:37
www. youtube.com/watch?v=_c69-2g99TA
odpowiedz

Polecane dla Ciebie