ADHD? To wina matki! (Koniecznie przeczytaj, czego NIE robić w ciąży)

Potwierdził to eksperyment przeprowadzony na ciężarnych myszach.
ADHD? To wina matki! (Koniecznie przeczytaj, czego NIE robić w ciąży)
26.03.2012

Dzieci, których matki, będąc w ciąży, często korzystały z telefonów komórkowych mogą być narażone na wiele chorób związanych z nieprawidłowym działaniem układu nerwowego - poinformowali amerykańscy badacze z Uniwersytetu Yale.

Aby udowodnić tę tezę, naukowcy przeprowadzili eksperyment na ciężarnych myszach. Część gryzoni wystawiono na działanie promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez telefony komórkowe, a później zbadano ich potomstwo. Co ciekawe, okazało się, że nowo narodzone myszki wykazywały nadzwyczajną aktywność, były wyraźnie zaniepokojone oraz miały problemy z pamięcią – podaje Sfora.pl.

Badacze z Yale twierdzą, że podobne symptomy mogą uwidocznić się również u człowieka. Wskazują tutaj na przykład na związek częstego używania komórki przez ciężarne z występowaniem u dzieci syndromu ADHD.

Oczywiście nie wszyscy naukowcy podzielają to zdanie. Niektórzy uważają, że wyników eksperymentu przeprowadzonego na myszach nie można odnosić do ludzi. Jako argument przytaczają tutaj fakt, że ciąża gryzoni trwa zaledwie 19 dni, a ich mózgi są znacznie mniej wykształcone.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Wbiła sobie pręt w oko na głębokość 10 cm!

Czy dziecku grożą komplikacje zdrowotne? UWAGA: Zdjęcia są drastyczne!

Uzależniona od picia BENZYNY (Wie, że może umrzeć, ale nie potrafi się jej oprzeć)

Dziennie wypija około 12 łyżeczek zabójczej cieczy. Pieczenie w gardle oraz ból żołądka to tylko niektóre z dolegliwości po takim drinku!

Polecane wideo

Komentarze (31)
Ocena: 5 / 5
anonimowa (Ocena: 5) 28.03.2015 19:04
jesteś pojebany/a może te dzieci naprawdę są na to chore nie pomyślałeś/aś o tym?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.04.2012 21:02
O MATKO!!! wiekszych bzdur nigdy nie czytalam!!!!!!!!!!!!!!! ADHD to wymysl ludzi ktorzy maja w d... wychowywanie dzieci!! Taka jest prawda, zle zachowanie 5 latka to TYLKO i wylacznie wina rodzica. Wezcie tego nie czytajcie bo teraz ciezarne glupie matki beda zwalaly wszystko na telefon. ZENADA
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2012 10:22
wiec wszystkie dzieci urodzone od mniej wiecej 2004go powinny miec ADHD..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2012 00:35
Idiotyzm, moje dziecko ma 11 lat i jest nadpobudliwe psychoruchowo .... w tym czasie nie posiadałam telefonu komórkowego, więc jest to mocna naciągana teoria.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.03.2012 20:59
dysleksja, adhd.. a guma i ciasne drzwi!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie