Zła wiadomość! Manicure może powodować raka. O co WŁAŚCIWIE chodzi?

Amerykańscy dermatolodzy odkryli, co najczęściej wywołuje nowotwór skóry.
Zła wiadomość! Manicure może powodować raka. O co WŁAŚCIWIE chodzi?
07.03.2012

Oferty salonów kosmetycznych kuszą szerokim wachlarzem swoich usług. Niestety, decydując się na niektóre zabiegi możemy poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Zwłaszcza jeżeli skusimy się na manicure z wykorzystaniem malutkiej lampy UV przeznaczonej do suszenia umalowanych paznokci.

Zdaniem amerykańskich dermatologów, częste powtarzanie takich zabiegów grozi przedwczesnym starzeniem skóry oraz rakiem – informuje The Washington Post. Lekarze powołują się tutaj na przypadki dwóch pacjentek, które zachorowały na nowotwór właśnie z powodu częstego korzystania z „miniaturowego solarium”.

Wszelkie zarzuty dotyczące szkodliwego działania lamp UV odpierają zawzięcie właściciele firm produkujących światłoutwardzalne lakiery do paznokcie. Według powołanych przez nich medycznych konsultantów, poziom promieniowania ultrafioletowego wykorzystywanego podczas zabiegów u kosmetyczki zagraża naszemu zdrowiu w takim samym stopniu, jak przebywanie na słońcu przez dwie minuty dziennie.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

NIE DO WIARY: Ona chyba zmartwychwstała!

Leżała w trumnie przez 6 dni. Nagle zniknęła. Cała wioska zastała ją w kuchni, gotującą zupę.

Dziwny japoński MASAŻ (wykonuje go 3 panów jednocześnie) - chyba bolesny!

Wygląda jak brutalne tortury, ale podobno czyni cuda. Mamy VIDEO!

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
expert (Ocena: 5) 01.02.2016 19:22
Ha, teraz trochę za wcześnie na wnioski ale zobaczymy za 20 lat -podskoczy zachorowalność na raka skory: podstawnokomorkowego, kolczystokomorkowego i czerniaka... A wtedy wszystkie kobitki z pięknymi paznokciami będą sobie w brodę pluc. Drogie Panie obserwujcie swa skórę i wszelkie znamiona.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2012 00:44
Boże, ten artykuł mnie pogrążył... Lampka uv to suszenia paznokci? Chyba do utwardzania żelu/lakieru hybrydowego, to żadne suszenie! Poza tym łącznie paznokcie podczas jednej comiesięcznej wizyty są w tej lampce może 10 minut... Bez przesady!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2012 09:48
co za bzdura! ten portal spada na p**, że bez zastanowienia wypisuje takie rzeczy.. badanie przeprowadzone na 2 osobach. gratuluje autorowi tego artykuły! weszłam na tą stronę pierwszy raz od paru miesięcy i po tym co przeczytałam już nigdy nie wejdę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.03.2012 21:11
...światłoutwardzalne lakiery do paznokcie. he he he brawo
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.03.2012 19:48
Już wszyscy trzymają 40godzin dziennie palce w lampie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo