Nowy wygląd, nowe życie – zobacz, jak ci ludzie wyglądali przed przeszczepem twarzy!

Uwaga, drastycznie zdjęcia!
Nowy wygląd, nowe życie – zobacz, jak ci ludzie wyglądali przed przeszczepem twarzy!
20.02.2012

Z pewnością większość z was kojarzy film Bez twarzy z Johnem Travoltą i Nicolasem Cage’m, w którym pojawił się motyw transplantacji tej części ciała. Niestety, w prawdziwym życiu również zdarzają się sytuacje, w których przeszczep twarzy staje się jedynym ratunkiem.

Mimo to zabieg ten ma tylu zwolenników, co przeciwników. Ci ostatni podkreślają zwłaszcza ryzyko odrzutu nowych organów oraz komplikacje pooperacyjne. Dla osób zmasakrowanych przez wypadki transplantacja może jednak stać się przepustką do normalnego życia.

Oto 5 kobiet i mężczyzn, którzy przeszczepu twarzy doświadczyli na własnej skórze…

Pascal Coler

Pascal Coler

Francuz chorował na nerwiakowłókniakowatość. Wycięcie guzów z jego twarzy spowodowało ubytki skóry, mięśni i kości. Na szczęście przeszczep okazał się sukcesem.

James Maki

James Maki

W 2005 roku mężczyzna wpadł pod wagon bostońskiego metra. W wyniku wypadku stracił nos, policzki, górną wargę oraz mięśnie i kości większości twarzy. Ze zdeformowaną buzią żył dwa lata, ponieważ poddano go przeszczepowi dopiero w 2007 roku. Operacja powiodła się i dzisiaj James może wreszcie żyć normalnie.

Charla Nash

Charla Nash

Kobieta została pogryziona przez szympansa. Zwierzę zdeformowało jej nos, usta, powieki oraz ręce. W wyniku wypadku kobieta straciła również wzrok.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Matka i jej 3 córki wyglądają jak wilkołaki! Ich twarze porasta gęsta sierść - dramat!

U kobiet zdiagnozowano niezwykle rzadką mutację genetyczną.

Na co umierają Polacy? Ile średnio żyjemy lat? Co nas zabija? PRZYKRE STATYSTYKI

Wciąż w porównaniu z krajami Europy Zachodniej wypadamy bardzo słabo.

 

Li Guochin

Li Guochin

Mężczyzna stracił prawą połowę twarzy po tym, jak zaatakował go niedźwiedź. W 2006 roku przeszedł operację przeszczepu twarzy. Niestety z powodu komplikacji zmarł dwa lata później.

Dallas Wiens

Dallas Wiens

Mężczyzna stracił twarz w 2008 roku, kiedy podczas remontowania kościoła dotknął głową do przewodu pod napięciem. W ciągu zaledwie 3 lat Dallas przeszedł aż 12 operacji.

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.02.2012 13:16
5 strona: najlepsza zmiana!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2012 22:15
Wydaje mi się, że najgorsze co można stracić to wzrok :( Współczuję takim ludziom.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2012 18:47
Super że wstawiacie najstraszniejsze zdjęcia na stronę główną i podpisujecie : "uwaga drastyczne". no śmieszni jesteście. Bo wcale nie widać tego co jest na stronie głównej, w ogóoole...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2012 17:45
W tym momencie najzwyczajniej w świecie jest mi wstyd... Tyle niepotrzebnych irracjonalnych kompleksów: tu mam za dużo ciałka, niezgrabny nos, okrągłe policzki. Wymyślam sobie takie problemy, a ludzie, którzy naprawdę je mają, potrafią walczyć i żyć dalej. Brawa dla nich
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2012 16:21
Może Ty inaczej postrzegasz normalność. Nie doświadczyłaś/eś tego więc nie wiesz jak to jest. Przed operacją Ci ludzie zapewne nie wychodzili nawet z domu. Mogę się założyć, że po operacji wrócili na swój własny sposób do normalności - zaczęli wychodzić z domu, rozmawiać z ludźmi itp. I to nie jest wcale przykre. Tacy ludzie właśnie nie lubią jak czuje się do nich litość, przypomina to im tylko o tym że są inni. Skąd to wiem? Sama w wieku 7 miesięcy poparzyłam się i w wyniku tego miałam poparzone pół twarzy. Teraz mam 19 lat, blizna po wielu operacjach oczywiście jest już o wiele mniejsza i prawie niewidoczna ale nadal jest. I czuję się z tym zupełnie normalnie, jak każdy inny człowiek, nawet potrafię żartować z tego jak wyglądam. Ludzie także traktują mnie normalnie bo nie chcę od nich litości, bo i też jej nie potrzebuję. Mam wspaniałych przyjaciół i najlepszego faceta pod słońcem. Jeśli ludzie spytają co się stało - odpowiem. Ludzie z defektami mają do siebie znacznie większy dystans niż ludzie bez nich. Dlatego wkurzają mnie osoby które mówią "Oh! Wyskoczyły mi pryszcze! Jak ja wyjdę teraz z domu?!" Tak więc pojęcie normalności zależy od człowieka i od tego czy czuje się normalnie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo