Plaga HIV w Polsce ==> Masakra, aż 70 proc. zakażonych nie wie, że są nosicielami wirusa!

Nieświadomi zarażają innych. Błędne koło się zamyka.
Plaga HIV w Polsce ==> Masakra, aż 70 proc. zakażonych nie wie, że są nosicielami wirusa!
18.02.2012

Zakażenie wirusem HIV to jedno z najgroźniejszych następstw seksu bez zabezpieczenia. Niestety większość Polaków uważa, że ten problem odnosi się wyłącznie do homoseksualistów, prostytutek lub narkomanów. Mieszkańcy naszego kraju są przy tym przeświadczeni, że jeśli żyją w stałym związku, ryzyko zakażenia ich nie dotyczy. To nieprawda.

- Nigdy nie możemy mieć 100-procentowej pewności, że nasz partner nie zakaził się wcześniej. Rzadko pary robią testy na początku swojego związku – tłumaczy Magdalena Ankiersztejn-Bartczak, prezes Fundacji Edukacji Społecznej. Dodaje również, że w Polsce żyje ok. 35 tys. osób zakażonych wirusem, z czego niewiele ponad 15 tys. jest tego świadoma. - Oznacza to, że od 50 do 70 proc. Polaków nie wie o swoim zakażeniu – mówi.

Tymczasem osoby nie zdające sobie sprawy z własnego stanu zdrowia, zakażają 3,5-krotnie częściej niż ci, którzy o infekcji HIV wiedzą. - Im wcześniej wykryjemy wirusa, tym większa może być skuteczność podjętego leczenia i tym mniejsze ryzyko, że zakazimy swoich partnerów – podsumowują specjaliści.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Matka i jej 3 córki wyglądają jak wilkołaki! Ich twarze porasta gęsta sierść - dramat!

U kobiet zdiagnozowano niezwykle rzadką mutację genetyczną.

Na co umierają Polacy? Ile średnio żyjemy lat? Co nas zabija? PRZYKRE STATYSTYKI

Wciąż w porównaniu z krajami Europy Zachodniej wypadamy bardzo słabo.

 

Komentarze (24)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2012 00:39
jak sie wiara ... po kątach z byle kim i bardziej przejmuje tym zeby nie wpasc niz czy sie jakims syfem nie zarazi to co sie dziwic..jak to mowie.. dziecko mozna pokochac, oddac albo w najgofrszym wypadku usunac...hiva ani nie pokochasz ani nie oddasz ani nie usuniesz.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2012 00:16
to jest załamujące..nie wyobrażam sobie teraz sytuacji ze kiedy zaczne współżycie zapytam partnera czy nie ma HIV..w dzisiejszych czasach wszystko musi byc jakos utrudnione i skomplikowane..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.02.2012 21:57
widzę, że poziom tej strony wciąż się nie podnosi ;] 'masakra' a nie portal dla kobiet
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.02.2012 21:51
haha pamiętam jak sąsiadka która robi badania opowiadała, że jest plaga HIV -przychodzą dziewczyny z dobrych rodzin a tu HIV a rodzicę ale skąd?! Rozwiązłość i tyle:p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.02.2012 13:32
a skąd macie te "masakryczne" wiesci? skoro sami zarazeni nie wiedzą, że są nosicielami, to skąd naukowcy to wiedzą?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo