W Polsce codziennie 57 osób umiera na raka. Będzie jeszcze gorzej - mamy prognozy...

To może przytrafić się każdemu.
W Polsce codziennie 57 osób umiera na raka. Będzie jeszcze gorzej - mamy prognozy...
07.02.2012

4 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem już po raz dziesiąty. Niestety choroba ta zbiera na świecie coraz większe żniwo. Według Światowej Organizacji Zdrowia w naszym kraju umiera z tego powodu 57 osób dziennie. Może być jednak jeszcze gorzej.

- Jeśli ludzie nie zmienią stylu życia, to za 20 lat chorych na nowotwory będzie o 30 proc. więcej, niż teraz - ostrzegają eksperci z World Cancer Research Fund. Dodają również: - W samej Wielkiej Brytanii w 2030 roku rak zaatakuje prawie 400 tys. osób.

Najbardziej narażone na choroby nowotworowe są społeczeństwa bogate, ponieważ powszechny wśród nich jest niezdrowy tryb życia. – Ludzie z tych grup nie uprawiają sportu, piją ogromne ilości alkoholu i spożywają niezdrowe jedzenie. Tymczasem ograniczenie tych karygodnych praktyk, obniżyłoby zachorowalność nawet o jedną trzecią przypadków – podsumowują medycy.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Nie dotykaj poręczy w autobusach! Roznosi się bakteryjna choroba dermatologiczna!

Zmutowana bakteria bytuje np. na klamkach, poręczach i toaletach. Wywołuje owrzodzenia, sprawia, że na całym ciele wyskakują bolesne pęcherze.

Maleńki Oliver Morgan urodził się bez krwi w żyłach! SPEKTAKULARNY PRZYPADEK

Reanimacja chłopca trwała aż 25 minut, ale zakończyła się pomyślnie.

Komentarze (38)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2012 02:14
www.b17-sklep.pl kupiłam i mam nadzieję, że uchronie się przed rakiem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2012 23:24
Własnie dziś moja matka dowiedziała się, ze jej przyjaciel ma raka i jest nie do uratowania...jeszcze wczoraj cieszył sie, że dziś dostanie wyniki i wyjdzie w końcu ze szpitala. Niestety już nie wyjdzie... Ja tez się boję bo ciagle jestem senna, mam problemy z pamięcią, gorzej widze na jedno oko i ostatnio zaczęłamgorzej słyszeć na ucho z tej samej strony..strasznie się boję iśc do lekarza bo to moze oznaczac koniec i to z dnia na dzień. Nie wiem co robić...
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2012 21:01
w tych czasch wszystko teraz szkodzi.....nawet powietrze którym na codzien oddychamy jest tak naprawde szkodliwe .....wiec czy palacz, alkocholik czy ktos kto je tylko w kfc co to za róznica jak moze zachorowac bo zje jajecznice z teflonowej patelni .......
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2012 21:33
Niestety w dzisiejszych czasach "zdrowie odżywanie" sporo kosztuje i nie każdego na to stać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2012 21:13
dziewczyny a jak moja babcia, dziadek od storny taty i dziadek od strony mamy mieli raka to ja jestem juz na 100% na niego skazana.. ?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo