Nie dotykaj poręczy w autobusach! Roznosi się bakteryjna choroba dermatologiczna!

Zmutowana bakteria bytuje np. na klamkach, poręczach i toaletach. Wywołuje owrzodzenia, sprawia, że na całym ciele wyskakują bolesne pęcherze.
Nie dotykaj poręczy w autobusach! Roznosi się bakteryjna choroba dermatologiczna!
06.02.2012

W Europie pojawił się zmutowany szczep gronkowca złocistego. Pochodząca z Ameryki groźna bakteria jest oporna na działanie nawet bardzo silnych antybiotyków – informuje The Daily Mail.

Co najgorsze, choroba jest strasznie zaraźliwa. Można złapać ją już nie tylko w szpitalach, lecz także na ulicy. Wystarczy chociażby dotknięcie klamki w biurze czy poręczy w autobusie, nie mówiąc już o korzystaniu z miejskiej toalety.

Jak na razie paskudny zarazek zbiera największe żniwo wśród Londyńczyków. Mieszkańcy Wysp masowo zgłaszają się do lekarza. Zakażeni pacjenci mają rozległe pęcherze na całym ciele oraz trudno gojące się owrzodzenia. Niektórym skóra odpada całymi płatami. Najgorzej jednak, gdy bakteria dostaje się do układu oddechowego lub krwiobiegu. Dochodzi bowiem wtedy do zagrażających życiu zapaleń płuc oraz zakażeń organizmu.

Miejmy nadzieję, że groźny zarazek nie dotrze do Polski...

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Maleńki Oliver Morgan urodził się bez krwi w żyłach! SPEKTAKULARNY PRZYPADEK

Reanimacja chłopca trwała aż 25 minut, ale zakończyła się pomyślnie.

Pigułki „72 godziny po” dostępne bez recepty! POLKI MASOWO WYKUPUJĄ JE Z APTEK

Gdzie można je kupić bez problemu i zbędnych pytań?

Komentarze (55)

Ocena: 5 / 5
greg (Ocena: 5) 10.01.2014 19:35
Lęk przed dotykaniem różnych przedmiotów użytku publicznego to fobia prowadząca do nerwicy natręctw np. natrętnego mycia rąk. Ludzie przecież od tego mamy układ odpornościowy by bez problemu radzić sobie z bakteriami, wirusami, grzybami i innym świństwem. Ja często zapominam o myciu rąk po tym jak np. jeżdżę komunikacją miejska i co? Żyję, mam się świetnie i nigdy nie chorowałem na nic więcej niż grypę. Codziennie w powietrzu lata więcej świństwa niż jest na klamkach, poręczach czy kiblu. Ale chorych na głowę ludzi nic nie przekona.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.05.2012 13:23
to samo niestety jest z klamkami, pieniędzmi, terminalami płatniczymi, bankomatami itd. ale wielu z tych rzeczy nie da się nie dotykać, my mamy na to prostą radę, zawsze po powrocie do domu myjemy ręczę mydłem antybakteryjnym, żeby cudzych bakterii i wirusów do domu nie znosić.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2012 20:14
Nienawidzę dotykać poręczy, klamek czy przycisków w windzie - to najbrudniejsze miejsca, jest na nich wszystko, a spotykamy się z tym... wszyscy! Kiedy widzę w autobusie kogoś kaszlącego w rękę, smarkającego, dłubiącego w nosie, wycierającego nos ręką, a później łapiącego się za poręcz, to aż mi się niedobrze robi. Dlatego unikam tego jak tylko można, a poza tym noszę przy sobie chusteczki antybakteryjne. Nie rozumiem dlaczego takie miejsca, pełne bakterii, które są dotykane przez setki czy tysiące osób dziennie, nie są dezynfekowane!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2012 22:16
Moze i jestem psychiczna ale powiem Wam szczerze wole sie wypierdzielic w autobusie niz zlapac tej zasyfionej rurki. Jak widze pana ,ktory kicha w rece wyciera smarki w rece ,a pozniej lapie sie rurki to wybaczcie... :))
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2012 20:12
"Nie dotykaj poręczy w autobusach!" Juz ku rwa pi szdy. wy jeba ne bedziecie mi mowic co mam robic. bede lewitowac moze najlepiej swojego ch uja sire trzymac
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo