Pigułki „72 godziny po” dostępne bez recepty! POLKI MASOWO WYKUPUJĄ JE Z APTEK

Gdzie można je kupić bez problemu i zbędnych pytań?
Pigułki „72 godziny po” dostępne bez recepty! POLKI MASOWO WYKUPUJĄ JE Z APTEK
02.02.2012

Póki co tylko w czeskich aptekach, ale młodych Polek to nie zraża – masowo organizują sobie wycieczki do naszych południowych sąsiadów.

Jak poinformowała Gazeta Wrocławska, w czeskich aptekach pigułka „72 godziny po” jest już dostępna bez recepty. Oznacza to, że każda dziewczyna, nawet jeśli jest niepełnoletnia, może bez wcześniejszej wizyty u ginekologa i bez zgody rodziców zakupić tzw. antykoncepcję awaryjną. Wystarczy, że najpierw wypełni specjalną ankietę, przygotowaną przez tamtejszych farmaceutów, a potem zapłaci 500 koron (ok. 88 zł).

- Młode dziewczyny z Dolnego Śląska przekazują sobie tę informację pocztą pantoflową (…). Dlatego we Frydlandzie, oddalonym o 10 km od Bogatyni, czy w Harrachovie, położonym niedaleko Szklarskiej Poręby, oraz innych przygranicznych czeskich miastach coraz częściej w aptekach pojawiają się młode Polki – donosi gazeta.

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w Polsce pigułki, nazywane Planem B, dostępne są jedynie na receptę, a w dodatku nie wszyscy lekarze je wypisują, powołując się na klauzulę sumienia. Ponadto w naszym kraju do przepisania takich tabletek osobie niepełnoletniej wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna.

- W Czechach nikt tego nie żąda – mówi farmaceutka z Valdštejnskej Lěkárny. - Młodych klientek z Polski jest coraz więcej. Przynajmniej kilka w tygodniu.

Chciałybyście, żeby Postinor Duo był u nas dostępny bez recepty, czy też jest to zbyt duża dawka hormonów, aby nastolatki przyjmowały ją na własną rękę?

Maja Zielińska

Zobacz także:

O czym Twój facet nigdy Ci nie powie?

Raz na zawsze obalamy mity, które utrwaliły się w świadomości kobiet. Poznaj największe sekrety mężczyzn i bądź mądrzejszą kochanką.

Marzysz o bogatym mężu? Jeśli jesteś ładna, serwis SzukamMilionera.com was sparuje!

Takie rozwiązanie ma zapewnić obu stronom satysfakcję.

 

Komentarze (196)

Ocena: 4.98 / 5
Natala (Ocena: 5) 23.01.2015 15:36
Ok Lekarz nie wypisze bo go rusza sumienie to taka dziewczyna poszuka sobie w internecie i kupi z nie wiadomego źródła albo jak już będzie w ciąży ta ja usunie :( TAKA TABLETKA DZIEŃ PO POWINNA BYĆ DOSTĘPNA W POLSCE
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2015 19:38
jak ktoś ma jakieś problemy -klauzule to niech krowy zapładnia i bykom chusta jaja
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2014 23:32
Czy są one dalej dostępne bez recepty?
odpowiedz
ewka (Ocena: 5) 05.02.2014 17:54
Szczerze to poszukuję tabletek od rana i guzik w moim mieście nie są dostępne w żadnej aptece dodam że jest ich ok 400 a w jednej usłyszałam nawet że od dawna są wycofane
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.12.2013 18:30
bez receptyyy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo