TALIDOMERZY - ofiary leku przeciwbólowego podawanego ciężarnym. Urodzili się OKRUTNIE zdeformowani!

Część ofiar preparatu żyje do dzisiaj.
TALIDOMERZY - ofiary leku przeciwbólowego podawanego ciężarnym. Urodzili się OKRUTNIE zdeformowani!
31.01.2012

Talidomid – przeciwbólowy i przeciwwymiotny lek dla kobiet w ciąży to farmaceutyczny wynalazek z Zachodnich Niemiec. Początkowo uważano, że ten „cudowny środek” zrewolucjonizuje rynek medyczny. Setki tysięcy ludzi stosowało go na swoje dolegliwości. Niestety nikt wówczas nie podejrzewał, że preparat wywołuje mutacje oraz uszkadza płody.

Talidomid

Szacuje się, że niemiecki wynalazek farmaceutyczny uszkodził ponad 15 tys. płodów. Połowa z narodzonych dzieci nie przeżyła nawet roku.

Talidomid

Talidomerzy, którzy żyją do dziś, często nie mają w pełni wykształconych rąk i nóg, a dłonie i stopy wyrastają im wprost z tułowia. Mimo nienaturalnych proporcji ciała, starają się funkcjonować normalnie.

Talidomid

W roku 1961, po wielu badaniach i interwencjach lekarzy, medykament został w końcu wycofany ze sprzedaży w Europie i Ameryce.

 

Talidomid

Okres swojej świetności Talidomid przechodził w latach 50.- i 60-tych XX wieku. Sprzedawano go wówczas bez recepty jako środek usypiający oraz – w większych dawkach – jako lek przeciwbólowy dla kobiet z powikłaną ciążą. Co więcej, preparat został w tym czasie zarejestrowany w ponad 50 krajach. Handlowano nim pod różnymi nazwami, m.in. Kevadon, Nibrol, Sedimide, Quietoplex, Contergan, czy Neurosedyn.

Talidomid

- Twórca leku, Otto Ambros, zanim rozpoczął pracę w firmie chemicznej Chemie Grunenthal, był naukowcem na usługach nazistów. Hitlerowcy testowali go najprawdopodobniej w obozach koncentracyjnych, m.in. w Oświęcimiu – donosi „The Daily Mail”.

Talidomid

Dzisiaj talidomid jest stosowany w niektórych krajach w leczeniu szpiczaka mnogiego. Podawany jest on wyłącznie kobietom niebędącym w ciąży oraz osobom nieplanującym posiadania potomstwa.

talidomid

Talidomid jest szczególnie niebezpieczny dla kobiet będących w pierwszych 50 dniach ciąży, gdyż hamuje tworzenie się nowych naczyń w kończynach, a w efekcie powoduje ich niedorozwój.

talidomid

Zobacz także:

Wang Youping: Jego jęzor ma 25 cm długości, 10 cm szerokości i 7 cm grubości!

W wyniku deformacji zęby mężczyzny przybrały pozycję poziomą.

Antyperspiranty = RAK PIERSI (To już pewne, że spryskiwanie pach dezodorantami szkodzi!)

Dowiedziono tego, badając kobiety po mastektomii.

 

Polecane wideo

Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2012 17:26
Łaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaał świat dowiedział się o iztnieniu talodomidu. Zaczynam mieć dość odkrywczych papilotowych artykułów, które z rzeczy z którymi w sumie na co dzień mam do czynienia i są dawno opisane i społecznie przyjęte robią sensację na miarę lądowania kosmitów. szejmonju.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2012 16:44
znam taką panią, jest niemką, opowiadała o tym leku, no cóż, normalnie żyje ma rodzine, prowadzi samochód, dobrze że urodziła się w niemczech a nie w polsce bo by nie miała szansy na normalne życie, jak np. prawo jazdy, samochód przystosowany do własnych potrzeb, ludzie by się z niej śmiali a tak to kobieta podróżuje po świecie, realizuje się. a jej dzieci są w 100% zdrowe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2012 15:43
Niemcy są odpowiedzialni za całe zło na świecie :
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2012 15:28
Masakra. Oczywiście, jak zwykle, wina Niemców. Fantastycznie... :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2012 13:49
czytałam o nim w książce Zolla do prawa karnego i było napisane, że to był "Taliomid", widocznie musiał zrobić błąd, bo na wiki też jest talidomid. dziwne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie