Szok! Naukowcy wyhodowali sztuczną spermę (Plemniki z LABORATORIUM)

Sztuczna sperma to wielka szansa dla wszystkich par, które nie mogą mieć dzieci. I alternatywa dla kobiet, które chcą zrobić dzidziusia bez udziału faceta. Dowiedz się, skąd można ją wziąć!
Szok! Naukowcy wyhodowali sztuczną spermę (Plemniki z LABORATORIUM)
07.01.2012

Doświadczenia na komórkach rozrodczych trwają nieprzerwanie od blisko 100 lat. Jednak dopiero teraz naukowcom udało się dokonać znaczącego przełomu. Zespół badaczy z Niemiec i Izraela wyhodował w laboratoryjnych warunkach zdrowe plemniki – informuje The Daily Mail.

Podczas eksperymentu wykorzystano niedojrzałe komórki pobrane z jąder. Następnie umieszczono je w specjalnym serum, które pobudzało ich rozwój. W ten sposób stworzono gametom warunki podobne do tych panujących w jądrach. Po kilku tygodniach w probówce pojawiły się dojrzałe, zdolne do zapłodnienia plemniki.

Cały naukowy świat mówi o wielkim sukcesie. Co prawda, na razie doświadczenie zostało przeprowadzone jedynie na myszach. Badacze są jednak przekonani, że można odtworzyć je również u człowieka. Byłaby to olbrzymia szansa dla wszystkich mężczyzn borykających się z problemem bezpłodności.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Tajemniczy Pacjent Zero: To on przyczynił się do wybuchu epidemii AIDS w USA i Europie

Kim był mężczyzna, który do dziś cieszy się tak niechlubną sławą?

Jakie jest ryzyko urodzenia chorego dziecka? (Zespół Downa i rozszczep kręgosłupa występują coraz częściej)

Wszystko przez coraz późniejszy wiek rodzących.

Komentarze (33)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2012 17:35
Tutaj wpisz treść komentarza do Szok! Naukowcy wyhodowali sztuczną spermę (Plemniki z LABORATORIUM)...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.01.2012 23:50
Wyhodowali... Ja bym raczej powiedziała, że opanowali dojrzewanie a nie hodowlę
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2012 18:11
Co Wy w ogóle piszecie?? Jak bez mężczyzn? Przecież jest napisane, że użyto plemników tylko niedojrzałych po czym stworzono im warunki rozwoju i przeprowadzono sztuczne zapłodnienie. Czyli w dalszym ciągu nie może odbyć się to bez udziału facetów....Po co komentujecie tak głupio. Ktoś dobrze to porównał do ratowania wcześniaków o to chodzi w tej nowej metodzie, a nie.. A tak w ogóle to tytuł "tekściku" jest bardzo mylący co innego nam mówi, a co innego można przeczytać w treści.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2012 07:33
a wiecie kto robi zaplodnienia in vitro? WETERYNARZE, nie lekarze. in citro jest nieludzkie, kiedys to stosowano na zwierzetach a teraz ludzie postanowili bawic sie w Boga.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.01.2012 21:26
jak można mieć dziecko z niczym?!?!!?!??!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo