Tajemniczy Pacjent Zero: To on przyczynił się do wybuchu epidemii AIDS w USA i Europie

Kim był mężczyzna, który do dziś cieszy się tak niechlubną sławą?
Tajemniczy Pacjent Zero: To on przyczynił się do wybuchu epidemii AIDS w USA i Europie
30.12.2011

W historii AIDS nazwisko Gaetana Dugasa jest powszechnie znane. Przyjęło się nazywać go tzw. Pacjentem Zero, czyli osobą która przyczyniła się do masowego rozprzestrzenienia śmiertelnej choroby w całej Ameryce Północnej.

Pochodzący z Quebecku Kanadyjczyk był zdeklarowanym homoseksualistą. Dzięki swojej niezwykłej urodzie jak magnes przyciągał kolejnych kochanków. Zabójczo przystojny bez problemu znalazł również pracę jako steward jednej z kanadyjskich linii lotniczych. Nowa profesja pozwoliła mu na zwiedzanie całego świata. Była to również okazja do nawiązywania wciąż nowych kontaktów seksualnych .

Gaetan nie próżnował. Latając po całym globie, sypiał z setkami mężczyzn. Co najgorsze jednak, nawet wtedy, gdy już dobrze wiedział, że jest nosicielem wirusa HIV nie zrezygnował z bujnego życia erotycznego. To właśnie jego powiązano z około 40. przypadkami zgonów na AIDS w USA – podaje Fakt.pl. Przyjmuje się również, że w pośredni sposób przyczynił się on do zarażenia wirusem HIV ponad miliona osób.

Mężczyzna zmarł w 1984 roku, mając zaledwie 31 lat. Jego niechlubna sława trwa jednak nadal. Jak trafnie zauważył onet.pl - To między innymi za sprawą ogromnej aktywności Dugasa choroba, która w Europie była wiązana z Afryką, a nie orientacją seksualną, w Stanach Zjednoczonych do dziś wielu kojarzy się ze środowiskiem gejów.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Jakie jest ryzyko urodzenia chorego dziecka? (Zespół Downa i rozszczep kręgosłupa występują coraz częściej)

Wszystko przez coraz późniejszy wiek rodzących.

26-letnia Katie Dell jest UCZULONA NA WODĘ. Każdy prysznic to dla niej horror!

Alergia utrudnia jej higienę osobistą, drobna mżawka zmusza do pozostania w domu, własne łzy sprawiają ból.

Komentarze (49)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.01.2012 01:02
Któraś napisała ze HIV tylko od facetów... to niestety nie jest prawda... kobieta może mieć i przenosić na innych... jeśli urodzi dziecko jest prawdopodobieństwo ze dziecko też będzie chore...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2012 18:36
z której on strony jest przystojny? o.o szok.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2011 14:02
Ee... AIDS była chorobą małp... Tylko jak facet długo siedzi sam z innymi samcami to mu odpiernicza. Będąc w Afryce przycisnęło go i... przeleciał małpę. Właściwie było ich kilku... No i Ci mądrzy Samcy pozarażali resztę i tak to się rozeszło ;3
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2011 12:41
To też nie do końca prawda. Bo okazało się, że z pierwszym przypadkiem AIDS lekarze zetknęli się 10 lat wcześniej niż Dugas, powiedzmy, zaczął swoją działalność. W stanach nastolatek zmarł na AIDS. Oczywiście nie zdiagnozowano u niego tej choroby, ale po śmieci zachowano jego tkanki (taka procedura, jeśli nie wiadomo na co właściwie człowiek umarł, to zamraża się próbki, w nadziei, że kiedyś ktoś to wyjaśni) no i faktycznie okazało się, wiele lat później, że chłopak chorował na AIDS.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2011 00:23
LUDZIE! przestańcie sie zastanawiać skąd on to miał. był stewardem, latał do afryki, za którymś razem sie zaraził (ew. przez krew) i dalej zarażał ludzi z europy i ameryki. KONIEC, co w tym trudnego -.- od małpy przez seks? prooszę. nie zdziwiłabym się gdyby jeszcze przez krew na igłach od strzykawek przy ćpaniu zarażał innych... 2. On był na prawde przystojny jak na kanon urody z tamtych czasów!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo