Urodziła się największa dziewczynka w Polsce – waży prawie 7 kg! (To nowy REKORD)

Dziecko jest zdrowe i prawidłowo się rozwija.
Urodziła się największa dziewczynka w Polsce – waży prawie 7 kg! (To nowy REKORD)
Fot. DziennikBaltycki.pl
17.12.2011

Kilka dni temu, w jednym z gdańskich szpitali na świat przyszła dziewczynka ważąca prawie 7 kilogramów. Dziecko miało aż 69 centymetrów długości. To nowy rekord Polski, jeżeli chodzi o narodziny noworodka płci żeńskiej – podaje Dziennik Bałtycki.

Rozmiar i waga malucha zaskoczyły nawet lekarzy. Oczywiście już przed porodem spodziewano się, że pani Marlena może urodzić duże dziecko. Kobieta od wielu lat cierpi na cukrzycę, a przy takiej chorobie istnieje ryzyko urodzenia większego noworodka. Nikt jednak nie myślał, że dziecko będzie aż tak gigantyczne.

Typowy maluch w chwili narodzin waży około 3,5 kilograma. Raz na jakiś czas na świat przychodzi jednak dziecko, które mocno odbiega od tych standardów. Co ciekawe, ostatnio takie wydarzenia zdarzają się coraz częściej...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Przełom w leczeniu raka! Autorką badań jest genialna 17-latka z USA - BRAWO!

Za swoje odkrycie nastolatka właśnie otrzymała 100 tysięcy dolarów.

Efekty uboczne bycia WCZEŚNIAKIEM - przeczytaj, jeśli urodziłaś się przed terminem!

Jak się objawiają?

Komentarze (46)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2012 12:19
Tutaj wpisz treść komentarza do Urodziła się największa dziewczynka w Polsce – waży prawie 7 kg! (To nowy REKORD)...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.12.2011 18:59
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2011 14:41
;o współczuje tej kobiecie co musiała rodzić to dziecko ;c
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.12.2011 01:19
DZIWNE WIEDZIELI ZE DZIECKO BEDZIE DUZE Z UWAGI NA CUKRZYCE MATKI I DOPUSCILI DO PORODU NATURALNEGO????????????? TAKIE RZECZY TO TYLKO W POLSC EZACOFANEJ W INNYCH KRAJACH (CHOCBY W USA) DZIECKO KTOREGO WAGA DOCHODZI 4KG KWALIFIKUJE SIE JUZ DO CESARSKIEGO CIECIA NO CHYBA ZE KOBIETA BARDZO SIE UIERA BY RODZIC NATURALNIE ALE LEKARZE NIE SA ZBYT SKORZY ABY JEJ NA TO POZWALAC !! JAK TA KOBIETA TO ZROBILA TO NIE WIEM MOJA KOLEZANKA RODZILA (OCZYWISCIE W POLSCE) SYNA BLISKO 5 KG TO MIALA BARDZO CIEZKI POROD A ROZERWALO JA TAK STRASZNIE ZE MUSIELI NALOZYC KILKA SZWOF I BIEDNA DLUGO PO NIE MOGLA SWOBODNIE CHODZIC ..MIAL IM ZA ZLE ZE NIEZROBILI CESARKI.....NO ALE JAK SA TACY STARZY LEKARZE JAK NA ZDJECIU TO NIE DZIWNE...CHOLERNE SREDNIOWIECZE!!!!!!!!!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2011 10:27
ja ważyłam 18 lat temu prawie 6kg, nie byłam wpisana w rekord :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo