Przełom w leczeniu raka! Autorką badań jest genialna 17-latka z USA - BRAWO!

Za swoje odkrycie nastolatka właśnie otrzymała 100 tysięcy dolarów.
Przełom w leczeniu raka! Autorką badań jest genialna 17-latka z USA - BRAWO!
15.12.2011

Większość nastolatków w wieku 16-17 lat przechodzi zazwyczaj okres buntu, który objawia się głównie w ich podejściu do nauki, rodziców, porządku społecznego, a nawet kościoła. Tymczasem pochodząca z Kalifornii Angela Zhang całkowicie przeczy temu stereotypowi. Dziewczyna, mając zaledwie 17 lat, prowadzi obecnie przełomowe badania nad leczeniem choroby nowotworowej, a jej projekt zatytułowany "Design of Image-guided, Photo-thermal Controlled Drug Releasing Multifunctional Nanosystem for the Treatment of Cancer Stem Cells" okazał się najlepszy w konkursie Siemens Competition.

Na czym polega rewolucyjność badań zdolnej nastolatki? - Zhang zbudowała nanocząstki, które można dostarczyć bezpośrednio do nowotworu (…). W momencie, kiedy już się dostaną do guza, zabijają komórki rakowe. Na tym jednak młodziutka pani naukowiec z Cupertino nie poprzestała, bowiem do nanocząstek dołożyła złoto i tlenek żelaza, co pozwoli na nieinwazyjne wykonywanie obrazu nowotworu za pomocą rezonansu magnetycznego – czytamy na chip.pl.

Nad swoim projektem dziewczyna pracowała od 2009 roku - w laboratorium spędziła ponad 1000 godzin. Trud jednak się opłacił, ponieważ za swoje odkrycie Zhang otrzymała aż 100 tys. dolarów! Pieniądze nie są dla mnie ważne – mówi 17-latka. – Liczy się przede wszystkim to, że wreszcie nastąpił przełom w leczeniu raka.

Choć prawdopodobnie upłynie jeszcze sporo czasu, zanim lek pojawi się na ogólnodostępnym rynku medycznym, to bez wątpienia dla wszystkich osób cierpiących na chorobę nowotworową, wreszcie pojawiło się światełko w tunelu.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Efekty uboczne bycia WCZEŚNIAKIEM - przeczytaj, jeśli urodziłaś się przed terminem!

Jak się objawiają?

Z małego pieprzyka wyrosła mu na twarzy (w ciągu zaledwie kilku lat) ogromna narośl!

Mężczyzna czeka na operację.

 

Polecane wideo

Komentarze (52)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2012 12:22
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2011 21:25
Dobrze ze sa na swiecie tacy ludzie:) moze kiedys ktos odkryje lek na rak:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2011 13:59
Pieniądze nie są dla niej ważne ? Co jest na zdjęciu ? Pewnie jak dali jej czek to było latanie !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2011 20:18
wątpię, że uda się wprowadzić skuteczny lek na raka. wszystkie koncerny farmaceutyczne po prostu by przez to splajtowały, więc KTOŚ GDZIEŚ zawzięcie dba o to, aby taki lek na rynek wprowadzony nie został,a szkoda. to smutne, że bogactwo jest dziś ważniejsze od ludzkiego życia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2011 13:35
Polecam ! ! ! www.youtube.com/watch?v=gTf9anwzFz4&feature=youtu.be
odpowiedz

Polecane dla Ciebie