Opłaca się rodzić dzieci! Więcej niż TROJE = dużo estrogenu = ZDROWIE

Ryzyko zawału zmniejsza się trzykrotnie.
Opłaca się rodzić dzieci! Więcej niż TROJE = dużo estrogenu = ZDROWIE
04.12.2011

Wychowywanie gromadki dzieci wymaga od kobiety sporego wysiłku. To nie tylko olbrzymi obowiązek i duży wydatek, lecz także wielkie obciążenie psychiczne. Wydawałoby się więc, że posiadanie dużej liczby potomstwa wpływa bardzo niekorzystnie na zdrowie przedstawicielek płci pięknej. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej.

Jak dowiedli amerykańcy naukowcy, kobiety, które urodziły dużo dzieci są mniej narażone na ryzyko chorób krążenia. W przypadku matek wielodzietnych rodzin ryzyko wystąpienia zawału zmniejsza się aż trzykrotnie – podaje Sfora.pl.

Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy wskazują tutaj przede na dobroczynny wpływ kolejnych ciąż, przez które przechodzi kobieta. Organizm przyszłej mamy wydziela wtedy bardzo dużo estrogenu. Wysoki poziom tego hormonu sprawia, że jej organizm zachowuje się zupełnie inaczej. Przede wszystkim poprawia się wydolność układu krążenia, serce zaczyna lepiej pracować.

Badacze uważają również, że duże znaczenie dla zdrowia wielodzietnych kobiet ma fakt, że są one objęte lepszą pomocą socjalną i mają większe wsparcie ze strony najbliższych.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Kampania społeczna przeciwko zabieraniu bobasów do własnego łóżka (MOCNE!)

Kontrowersyjny plakat wywołał oburzenie.

"Każde dziecko kocham po równo!" - oto największe kłamstwo rodziców

Każdy rodzic ma swoją "ulubieńszą" pociechę.

Polecane wideo

Komentarze (29)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2012 19:11
tak, tak, pomoc od najblizszych, chyba w snach, ja bylam sama po szpitalu, nawet matka nie pomogla
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2011 11:08
A weź i wykarm tyle dzieciaków za 1000 (x2) pensji mojej i męża, a tak... zapomnialam o kredycie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.12.2011 02:46
ŻAŁOSNE!!!!!!!!!! PROBA PRZEKONANIA KOBIET ZEBY WIECEJ RODZILY!!!!!!! JAK MACIORY NIC TYLKO RODZIC I RODZIC ....JESZCZE CZEGO TE CO CHCA PROSZE BARDZO ICH SPRAWA ALE WIEKSZOSC KOBIET DZIS MA WIELE INNYCH CIEAWSZYCH RZECZY DO ZROBIENIA W ZYCIU A NIE RODZENIE DZIECI!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.12.2011 02:44
JASNE KOLEJNA KAMPANIA REKLAMOWA ZMUSZAJACA PRZEPRASZAM PRZEKONUJACA KOBIETY DO RODZENIA DZIECI BO DOBRZE KAZDY WIE ZE PRZYROST NATURALNY W NASZYM KRAJU POWAZNIE SPADA A MLODZI LUDZIE DECYDUJA SIE DZIS NA JEDNO DZIECKO LUB W CALE!!!!!!!!!!! PRZESTAC PAPILOCIE BO TO JEST NUDEN I PONOIZEJ PASA......DZIS KOBIETA NIE CJCE BYC JEDYNIE KROWA ROZPLODOWA TYLKO CZYMS WIECEJ WIEC TAEGO TYPU KAMPANIE WSADZCIE SOBIE W DU....... SORRY ALE INACZEJ NIE DA SIE WYRAZIC!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2011 23:14
więcej niż troje = rozklapciocha
odpowiedz

Polecane dla Ciebie