Świńska grypa i jej wielki COME BACK - wirus znów w Europie i ma niezłe tempo!

Jest już pierwsza śmiertelna ofiara.
Świńska grypa i jej wielki COME BACK - wirus znów w Europie i ma niezłe tempo!
30.11.2011

Późna jesień to czas wzmożonych zachorowań na różnego rodzaju infekcje. Do lekarzy zgłasza się coraz więcej chorych z objawami przeziębienia i grypy. Ludzie zarażając się nawzajem, rozprzestrzeniają w powietrzu nowe groźne wirusy. Swoje zabójcze działanie uaktywniają także dobrze nam już znane zarazki, jak chociażby wirus świńskiej grypy.

Niebezpieczny szczep zaczyna zbierać kolejne żniwo. Jak donoszą lekarze, jest już pierwsza śmiertelna ofiara świńskiej grypy. Groźny wirus zabił kobietę w średnim wieku, mieszkankę Czech. Co najgorsze, czeskie służby epidemiologiczne potwierdziły również obecność wirusa u kolejnych pięciu osób – informuje portal tvn24.pl.

Chociaż groźny wirus rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie, specjaliści uspokajają pacjentów. Epidemiolodzy twierdzą, że na razie nie ma powodów do paniki. Wirus świńskiej grypy był przecież wciąż obecny w naszym powietrzu. To, że uaktywnił się właśnie teraz to zupełnie normalne zjawisko, wynikające z pory roku.

Lekarze zalecają jednak, aby na wszelki wypadek unikać dużych skupisk ludzkich, gdzie ryzyko złapania groźnych zarazków jest największe. Warto również zaszczepić się przeciwko grypie. Takie działanie może nie tyle zapobiec zarażeniu, co sprawić, że ewentualną chorobę przejdziemy znacznie łagodniej.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Szalona i nieodpowiedzialna! Powiększyła pośladki cementem, olejem i klejem

Nawet J.Lo złapałaby się za głowę!

HIV w gabinecie lekarskim: Zarażeni doktorzy będą mogli wykonywać operacje

Pacjenci są przerażeni.

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2011 14:49
Pół mojej szkoły choruje! Lekarka powiedziała, że mamy pić colę, bo to podobno zwiększa odporność.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2011 23:13
wszystko pięknie ładnie ale może warto napisać jakie są jej objawy?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2011 10:47
tak, najlepiej zostać w domu, nie chodzic na zakupy, do szkoły, do przedszkola, bo tam sa przeciez cale tabuny ludzi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2011 10:26
to tylko po to żeby wytępić małe gospodarstwa rolne, na których chowa się trzodę w miarę naturalnie. Znów będzie nagonka a za kilka lat bedą nas faszerować świniami pasionymi sztucznymi paszami.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2011 09:05
świńska grypa została stworzona przez człowieka... ludzie nie szczepcie się nawet nie macie pojęcia co jest w tych szczepionkach...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo