Chudzi mają GORZEJ: Sprawdź, co Ci grozi, jeśli masz BMI < 23 (Nowe info!)

Brak tłuszczu źle działa na zdrowie.
Chudzi mają GORZEJ: Sprawdź, co Ci grozi, jeśli masz BMI < 23 (Nowe info!)
26.11.2011

Chociaż wiele kobiet narzeka na swoją wagę i za wszelką cenę stara się schudnąć, to jednak okazuje się, że wcale nie warto być szczupłym. Ludzie z niskim indeksem masy ciała (BMI) narażeni są na wiele groźnych chorób.

Badania pokazują, że chude osoby częściej chorują na raka, osteoporozę czy depresję. Szczupłe kobiety mają również znacznie większe problemy z zajściem w ciążę. Takich przykładów można by wymieniać wiele.

Ostatnio na przykład, amerykańscy naukowcy z uniwersytetu stanowego w Wirginii dowiedli, że osoby z indeksem masy ciała (BMI) równym 23 lub mniej poddane są znacznie większemu ryzyku śmierci w wyniku pooperacyjnych komplikacji. Badacze sugerują wręcz, aby wpisać niską wagę ciała na listę najgroźniejszych czynników ryzyka czyhających na pacjenta w trakcie zabiegów medycznych oraz podczas całej rekonwalescencji.

Co ciekawe, jeżeli chodzi o ryzyko śmierci podczas operacji, nie ma żadnej różnicy pomiędzy osobami otyłymi a tymi z nadwagą. Lekarz wskazują za to na bardzo pozytywny wpływ dodatkowych kilogramów na stan zdrowia zdrowia pacjenta i jego znacznie szybszy powrót do formy.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Faszerują się wybielaczem, żeby zdać NARKO-TESTY! (Nowy trend w USA)

Tę drastyczną metodę stosuje coraz więcej Amerykanów. Czy niebezpieczna moda dotrze również do nas?

Reakcja alergiczna na farbę do włosów: 38-latka zapadła w śpiączkę po jej nałożeniu

Lekarze nie wiedzą, czy powróci do zdrowia.

Polecane wideo

Komentarze (83)
Ocena: 5 / 5
Sel (Ocena: 5) 28.10.2014 11:27
bzdura! Proszę zacytować badania, na których się Pani opiera. Jest wręcz odwrotnie. Wiele badań na ten temat można znaleźć w książkach dr Fuhrmana. Proszę nie ogłupiać ludzi. Wszelkie poważne badania wskazują, ze osoby szczupłe są mniej podatne na nowotwory, schorzenia kardiologiczne i żyją dłużej.
odpowiedz
szalona (Ocena: 5) 13.09.2014 19:35
ważę 48-49 kg przy wzroście 167cm a moje bmi to 17.56 . każdy mi gada, że ważę 39-42 kg i że powinnam przytyć. Jestem dość podatna na choróbska. Mam kłopoty z krążeniem w dłoniach i stopach, no i miałam BIG torbiel 4x 5 cm i do tego prawdopodobnie będę mieć usuwane migdałki.....
odpowiedz
Chuda dziewczyna (Ocena: 5) 06.08.2013 10:37
mnie Wkurzya fakt ze ludzie nazywają mnie anorektyczka i mówią ale ciebie chudzielec wystają ci kości to jest bardzo przykre a otyłej osobie nie powiedzą prosto w oczy ze jest gruba to jest nie fair. jestem bardzo chuda ale na nic nie choruje więc nie warto się przejmować tym co piszą . każdego może złapać choroba !!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Ala (Ocena: 5) 06.08.2013 10:30
Ania znam ten ból . waze 45 kg przy 170 cm wzrostu
odpowiedz
luska (Ocena: 5) 07.03.2013 18:03
Jestem bardzo chuda od urodzenia. Irytuje mnie takie coś jak ktoś mówi do moim "jaka ty jestes chuda , jesz coś , może coś zjesz " tak mnie to irytuje , jest to nie stosowne i nie wolno tak kogoś pytac bo to jest przykre . tak samo nie powinno się mówić do osoby otyłej "ale jestes gruba , nie jedz tyle " Nie cierpię takich ludzi . każdy jest człowiekiem i każdy ma inna masę ciała . I co wtym dziwnego ze są chudzi , otyli. wkurza mnie fakt taki ze ludzie wytykaja palcami Anorektyczki ludzie to choroba , zostawcie te dziewczyny w spokoju one tak cierpią. popieram wypowiedź ani. Nie jestes sama z deprechą żyje z nią już 4 lat , niedługo ma urodziny . teraz jak to czytacie to myślicie ze jestem głupia i tak pisze o depresji ale ona żyje ze mną i wlazła do mojego ciała głowy umysłu i mam wrażenie ze nigdy nie wyjdzie. samotna lilianna
odpowiedz

Polecane dla Ciebie