Marzyłaś o "hialuronowym biuście"? Lepiej się pośpiesz, bo niebawem zabiegi będą zakazane

DLACZEGO?
Marzyłaś o "hialuronowym biuście"? Lepiej się pośpiesz, bo niebawem zabiegi będą zakazane
10.09.2011

Moda na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego opanowała cały świat. Substancje tę wykorzystuje się głównie w medycynie estetycznej. Stosuje się ją do wypełniania zmarszczek oraz modelowania ciała.

Jeszcze do niedawna kwas hialuronowy był świetną alternatywą dla kobiet, które chciały powiększyć sobie piersi, unikając przy tym operacji chirurgicznej. Główną zaletą tego zabiegu jest przede wszystkim jego mała inwazyjność oraz krótki czas rekonwalescencji.

Niestety, okazuje się, że nie jest to metoda tak rewelacyjna, jak wszyscy się tego spodziewali. Powiększenie piersi kwasem hialuronowym niesie bowiem poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia kobiety.

Przedstawione na portalu Sfora.pl poglądy francuskich naukowców pokazują jednoznacznie – kwas hialuronowy wstrzyknięty w pierś przekłamuje wynik badania mammograficznego. Z tego też powodu, trudno jest wykryć u pacjentki ewentualną chorobę nowotworową i w porę podjąć właściwe leczenie.

Z wyniku tego zagrożenia, powiększanie piersi kwasem hialuronowym zostało całkowicie zakazane we Francji. Inne państwa europejskie również zastanawiają się nad podjęciem podobnej decyzji. Być może więc już niedługo również i w Polsce wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w piersi będzie niedozwolone.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Chemikalia w barwnikach używanych do tatuaży: Jakie choroby mogą wywołać?

Ozdabianie ciała (wbrew temu co dotychczas sądzono) ma jednak skutki uboczne.

Chcesz mieć gładkie i piękne nogi? WYPOWIEDZ WOJNĘ ŻYLAKOM!

Popękane naczynka i żylaki mogą być przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości oraz źródłem kompleksów. Współczesna medycyna umożliwia jednak skuteczną walkę z chorobami żylnymi!

Polecane wideo

Komentarze (19)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.10.2012 10:35
jakbym miała robić sobie piersi to chyba zdecydowałabym się na wypełnienie silikonem... zresztą, w ogóle to chyba najlepiej iść do dobrego specjalisty, który sam dobierze najodpowiedniejszą metodę. w lasermedzie mają dobrego chirurga, dr Osuch, póki co oglądam z nim na youtube programy w których występował, można się ciekawych rzeczy dowiedzieć :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2011 17:16
nie polecam, krótko się trzyma i rzeczywiscie lekarz ma problemy z rozróznieniem na usg co jest zbiornikiem z kwasem a co czyms, czego nie powinno tam być.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2011 12:47
fajny tytuł w stosunku do tresci.....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.09.2011 16:18
skoro to takie niebezpieczne to po co się spieszyć xD nie rozumiem po co pisać takie rzeczy przecież to przeciwieństwo drugiego ..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.09.2011 16:11
Głupie jest to, że mówicie aby sie z tym pośpieszyć. Chyba dzięki tym informacjom, każda kobieta która chciałaby sobie to zrobić, powinna zrezygnować. : o
odpowiedz

Polecane dla Ciebie