Chemikalia w barwnikach używanych do tatuaży: Jakie choroby mogą wywołać?

Ozdabianie ciała (wbrew temu co dotychczas sądzono) ma jednak skutki uboczne.
Chemikalia w barwnikach używanych do tatuaży: Jakie choroby mogą wywołać?
05.09.2011

Posiadanie tatuażu już dawno przestało być jedynie domeną niegrzecznych chłopców. W dzisiejszych czasach robią je wszyscy, gwiazdy, nastolatki, eleganckie kobiety. Ozdabiając własne ciało wymyślnymi symbolami, pragniemy wyrazić siebie, zaznaczyć swoją indywidualność. Niestety, moda na permanentne ozdoby może skończyć się dla nas tragicznie.

Najnowsze badania naukowców są bardzo niepokojące. Czarne tusze wykorzystywane do robienia tatuażu zawierają podobno rakotwórcze substancje. Obecne w nich ftalany i metale ciężkie zaburzają ponadto gospodarkę hormonalną naszego organizmu. Równie niebezpieczne są także kolorowe barwniki. Znajduje się w nich szkodliwy ołów, kadm, chrom, nikiel oraz tytan – czytamy w portalu Sfora.pl.

Decydując się na tatuaż, zgadzamy się więc równocześnie na wszczepienie do naszego organizmu mnóstwa szkodliwych substancji. Czy warto aż tak bardzo się poświęcać?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Chcesz mieć gładkie i piękne nogi? WYPOWIEDZ WOJNĘ ŻYLAKOM!

Popękane naczynka i żylaki mogą być przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości oraz źródłem kompleksów. Współczesna medycyna umożliwia jednak skuteczną walkę z chorobami żylnymi!

Jakich chorób boimy się najbardziej? (Nie ma na nie lekarstwa, prowadzą do okropnej śmierci!)

Wylew, zawał serca, a może AIDS – sprawdź, jakiej choroby człowiek boi się najbardziej.

Komentarze (27)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.06.2012 18:20
jeszcze nie słyszałem żeby ktoś umarł od tatuażu. Poza tym niech Pani Alicja poczyta sobie skład niektórych produktów spożywczych używanych na co dzień i zobaczy że jest tam dużo więcej pierwiastków szkodliwych niż w kilku kroplach barwnika i jakoś nikt od tego nie umarł.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.09.2011 22:45
na cos umrzec trzeba ;]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.09.2011 09:03
może najpierw pani autorko wypadało by zapytać właścicielkę zdjęcia czy można je użyć? i czy rajstopy z sieciówki są rakotwórcze? ;] gratuluje sprytu i bystrości..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.09.2011 20:33
po pierwsze ktos kto wstawil to zdjecie to jest mega niedoswiadcozny w sprawach tatuazu - a pisze o tym artykul. od razu powinno sie ta osobe ze stanowiska wywalic. te 'tatuaze' na zdjeciu to rajtuzy z kokardowym wzorem a nie sztuka na ciele to raz. a dwa ukradl ten ktos zdjecie bez wiedzy bloggerki - osoby majacej prawa do tego zdjecia. gratuluje papilotowi wyboru ludzi do pisania.. wielkie brawa! m.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2011 09:16
To nic w porownaniu z tym co codziennie wdycha sie w polskim powietrzu....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo