Chcesz mieć złocistą i zdrową opaleniznę? Jedz gorzką czekoladę!

Kolejna wymówka, by czasami sobie pofolgować i zjeść jeszcze jedną kankę.
Chcesz mieć złocistą i zdrową opaleniznę? Jedz gorzką czekoladę!
18.08.2011

Piękna, złocista opalenizna to od wielu lat symbol udanych wakacji. Wystawiając naszą skórę na słońce, narażamy jednak nasz organizm na wiele groźnych chorób. Aby uchronić się przed szkodliwych działaniem promieni można stosować specjalne kremy z filtrem albo też jeść... gorzką czekoladę!

Tak przynajmniej uważają naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu Laval. Badacze udowodnili, że spożywanie w większych ilościach tego niezwykłego przysmaku działa nasz na organizm niczym dobry krem z filtrem UV.

Aby udowodnić swoją tezę, rozpoczęli nawet specjalny eksperyment. Wybrano ludzi o odpowiednio jasnej karnacji i poproszono, aby zjadali codziennie porcję gorzkiej czekolady – około jednej trzeciej tabliczki. Doświadczenie ma trwać trzy miesiące. Jego efekty mogą rzucić zupełnie nowe światło w dotychczasowym leczeniu chorób skóry.

W czym tkwi tajemnica zbawiennego wpływu czekolady na nasz organizm. Jak czytamy w Gazecie Wyborczej – wszystko za sprawą polifenoli obecnych w gorzkiej czekoladzie, które mają działanie przeciwutleniające. Ziarna kakaowca neutralizują działanie wolnych rodników, które powstają w momencie, gdy skóra wystawiona jest na słońce.

Gorzka czekolada bogata w antyoksydanty wzmacnia odporność naszego organizmu na szkodliwe działanie słońca. Warto więc wybierać tę o wysokiej zawartości kakao...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Wynaleziono lek zwalczający wszystko – od grypy po wirusa HIV! (Będzie przełom w medycynie?)

To największe odkrycie naukowców od czasów rozpowszechnienia penicyliny.

W jakim wieku przestajemy się starzeć? Wtedy nie przybywa już zmarszczek!

Czy odkrycie to pozwoli wreszcie rozwikłać zagadkę długowieczności?

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2011 23:33
kanka to może być mleka a nie czekolady, kanka to metalowy (emaliowany) lub aluminiowy al'a dzbanek w ktorym przynosi się mleko prosto od krówki - na wsi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.08.2011 21:31
O ile się dobrze orientuję, to w języku ogólnym (np. w tv) mówi się 'kostka czekolady'. A kanka to jest coś w stylu probówki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.08.2011 08:11
kanka? tafelek? :D nie łatwiej użyć słowa "kostka"? :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2011 23:26
kanka to jeden tafelek czekolady;] i z tego, co się orientuję, raczej to określenie używane jest na południu Polski, ale nie jestem w 100 procentach pewna;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2011 16:02
Kanka to pewnie jakiś regionalizm używany w Warszaffce, oznaczający kostkę czekolady?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie