Zaskakujące przyczyny bólu głowy (Gorąca kąpiel, kanapka z szynką, fryzjer - CO JESZCZE?)

Sprawdź, jak z pozoru niegroźne nawyki mogą wpływać na Twoje zdrowie!
Zaskakujące przyczyny bólu głowy (Gorąca kąpiel, kanapka z szynką, fryzjer - CO JESZCZE?)
23.07.2011

Ból głowy to jedna z najczęstszych dolegliwości, z którą zgłaszamy się do lekarza. Często jednak na własną rękę próbujemy pozbyć się uporczywych dolegliwości. Zwykle sięgamy wtedy po dostępne bez recepty środki przeciwbólowe. Chcąc szybko uporać się problemem, nawet nie zastanawiamy się przy tym, jaka jest jego prawdziwa przyczyna.

Czasem warto jednak dłużej przyjrzeć się tej drażniącej dolegliwością. Objawy bólu głowy mogą bowiem zostać wywołane przez wiele zaskakujących czynników. Poważne zmiany w mózgu, guzy czy inne zmiany neurologiczne dotyczą jedynie niewielkiego odsetka pacjentów. Zwykle bowiem przyczyny bólu głowy są dużo bardziej prozaiczne. Wywołuje go przede wszystkim stres oraz wszystkie inne intensywne emocje.

Co ciekawe, ból głowy może spowodować także zwykła wizyta u fryzjera. Związane to jest głównie z długotrwałym odchyleniem głowy do tyłu podczas mycia włosów. Inną przyczyną bólu głowy może być wielominutowa rozmowa przez telefon komórkowy. Wywołuje go także atak kaszlu, długotrwały wysiłek fizyczny, brak snu, gorący poranny prysznic oraz... spożycie niektórych pokarmów. Szczególnie szkodliwe są produkty zawierające duże stężenie środków konserwujących. Powodują one bowiem zwiększenie przepływu krwi do mózgu – i tym samym wyzwalają uporczywe dolegliwości. Co ciekawe, bóle głowy spowodowane przez zjedzenie niezdrowej żywności zwykle odczuwa się równocześnie na dwóch półkulach. Bardzo łatwo jest więc odróżnić je od typowego napadu migreny.

Jak widać z przytoczonych wyżej przykładów, ból głowy może wywołać bardzo wiele niespodziewanych czynników. Zamiast więc po raz kolejny sięgać po środki przeciwbólowe, może warto zastanowić się nad swoim trybem życia. Zmienić pewne złe nawyki i tym samym, raz na zawsze wyeliminować nieprzyjemne dolegliwości!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Smażymy się na słońcu beż żadnego zabezpieczenia! Wolimy dobrze wyglądać niż chronić się przed rakiem

Nie stosują filtrów ochronnych, ponieważ boją się, że nie pozwoli im to opalić się tak szybko i mocno, jak chcą.

Przeprowadzono pierwszy na świecie przeszczep obu nóg (Pacjent będzie mógł chodzić!)

Operacji został poddany młody mężczyzn.

Polecane wideo

Komentarze (39)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.05.2017 20:59
Czasem lepiej nie myśleć o bólu głowy i przejdzie.
odpowiedz
kanter (Ocena: 5) 31.12.2016 13:11
dlatego trzeba mieć zawsze przy sobie Pyralginę i być gotowym na takie przypadki. Skoro ból głowy może wywołać wszystko to trzeba być przygotowanym, żeby zawsze go pokonać.
odpowiedz
Panna (Ocena: 5) 28.11.2015 19:28
Mnie bardzo czesto boli glowa po soku pomaranczowym. Dlaczego?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2011 14:40
a mnie też po rosole boli :/ i nikt mi nie chce uwierzyć, tylko gadają, że jeść nie chcę, i od tego gadania boli coraz bardziej... BTW, boli też jak czytam takie artykuły...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2011 18:38
A pozatym jak to powiedział kiedyś w telewizji Lew Starowicz jak wasz chłop nie ma już czym pocieszać to został jeszcze język i palec i się przy tej robocie rozprężcie nie myślcie o niczym tylko o tej konkretnej sytuacji, no może jeszcze proponuję klieliszeczek wódeczki przed zabawą, życzę miłego spędzenia czasu, ból głowy i nie tylko minie jak ręką odjął.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie