Smażymy się na słońcu beż żadnego zabezpieczenia! Wolimy dobrze wyglądać niż chronić się przed rakiem

Nie stosują filtrów ochronnych, ponieważ boją się, że nie pozwoli im to opalić się tak szybko i mocno, jak chcą.
Smażymy się na słońcu beż żadnego zabezpieczenia! Wolimy dobrze wyglądać niż chronić się przed rakiem
20.07.2011

Apetycznie złocisty odcień skóry to marzenia niejednej z nas. Piękna opalenizna to przecież swoisty symbol atrakcyjności, domena młodego, zadbanego ciała. Nikogo nie dziwi więc fakt, że każdy, gdy tylko zrobi się ciepło, chciałby zaczerpnąć nieco promieni słonecznych i pochwalić się później przed znajomymi pięknym wyglądem swojego ciała.

Niestety, w dążeniu do złocistego koloru skóry wiele osób zapomina o odpowiedniej ochronie. Nie odstraszają nas nawet wiadomości o bardzo szkodliwym działaniu słońca. Chociaż więc jesteśmy świadomi, że promieniowanie UV może wywołać raka skóry, to jednak zupełnie nie bierzemy sobie do serca tych informacji.

Jak wynika z sondaży przeprowadzonych przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych na zlecenie "Newsweeka, prawie trzy czwarte Polaków nie używa do opalania kremów z filtrami UV lub używa ich bardzo rzadko. Do stałego stosowania takich preparatów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem przyznaje się zaledwie 7 proc. ankietowanych.

Ludzie boją się, że filtr zawarty w kremie nie pozwoli im opalić się tak szybko i mocno, jak chcą. Aby osiągnąć piękną opaleniznę, świadomie ryzykują własne zdrowie. Większość z nich nie wie jednak, że wystarczy zaledwie dwukrotne oparzenie w dzieciństwie, by dziesięciokrotnie zwiększyć szansę zachorowanie na czerniaka!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Przeprowadzono pierwszy na świecie przeszczep obu nóg (Pacjent będzie mógł chodzić!)

Operacji został poddany młody mężczyzn.

Gdy zimne i ciepłe napoje sprawiają ból... Jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Niemal połowa ludzi na całym świecie odczuwa dyskomfort podczas spożywania zimnych lub gorących potraw spowodowany nadwrażliwością zębów.

Polecane wideo

Komentarze (25)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2011 16:40
ja też mam przebarwienia i jakoś sie opalam bez problemu. ;] pare razy w roku można;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2011 20:04
bladzioszki gora:) ja sie nie opalam bo nie moge zbyt duzo pieprzykow mam wiec nie chce zeby wyskakiwaly mi kolejne chociaz gdybym mogla to chetnie bym sie poopalala lubie opalenizne ale taka lekka nie do przesady blade mnie sie nie podoba ale coz mam zrobic nie wygladam najgorzej bo jestem blondynka ale wsrod tych opalonych ludzi latem wygladam jednak nieco smiesznoie:) ale zdazylam sie do tego przyzwyczaic komentarze typu biala jestes jak sciana wyjdz na slonce juz nie robia na mnie wrazenia mam to w d...:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2011 18:56
a ja się opalam w ruchu, a te wszystkie kremy z filtrami zostawiają film na skórze i potem się pocę, wszystko spływa i muszę brać prysznic. takie kremy tylko do leżenia się nadają
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2011 17:00
hahaha ja robię dokładnie tka jak opisali - nie smaruję się niczym z filtrami bo mam wrażenie że nie opalę się od tego. Zamiast filtrów - MASŁO KAKAOWE :) super !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2011 16:36
Ja cały czas smaruje twarz 50-tką, a ciało 30-stką, nie lubię mocnej opalenizny, poza tym zależy mi, żeby dobrze wyglądać jak najdłużej, nie chce być pomarszczoną 30-stką z plamami na skórze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie