Przeprowadzono pierwszy na świecie przeszczep obu nóg (Pacjent będzie mógł chodzić!)

Operacji został poddany młody mężczyzn.
Przeprowadzono pierwszy na świecie przeszczep obu nóg (Pacjent będzie mógł chodzić!)
19.07.2011

Współczesna medycyna potrafi naprawdę wiele. Lekarze przeszczepiają ludziom ręce, różne narządy, a nawet całą twarz. Do tej pory jednak, nikt nie podjął się tak ogromnego wyzwania jakim jest przeszczep obu nóg.

Pierwszy tego typu zabieg na świecie odbył się dopiero teraz, w klinice uniwersyteckiej w Walencji na południu Hiszpanii. Operacją, która trwała ponad 10 godzin kierował doktor Pedro Cavadas.

Młody mężczyzna, w wieku około 30 lat, obie nogi stracił w wyniku wypadku. Gdyby nie operacja, do końca życia skazany byłby na wózek inwalidzki. Mężczyzna nawet w najśmielszych marzeniach nie spodziewał się, że jeszcze kiedykolwiek będzie w stanie poruszać się o własnych siłach. Na szczęście, dzięki zabiegowi, być może już za kilka miesięcy wróci on do normalnego życia.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Gdy zimne i ciepłe napoje sprawiają ból... Jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Niemal połowa ludzi na całym świecie odczuwa dyskomfort podczas spożywania zimnych lub gorących potraw spowodowany nadwrażliwością zębów.

Na co chorują chude dziewczyny? (NIEDOWAGA GORSZA NIŻ NADWAGA?)

Niedomiar może być bardziej niebezpieczny niż nadmiar.

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2011 13:47
niech coś wymyślą na tego raka i dodatkowo na odzyskiwanie obumarłych komórek w mózgu.. po udarach wypadkach czy niedotlenieniu mozgu..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2011 10:59
Operacji został poddany młody mężczyzn. hah xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 19:32
Młody mężczyzn;d
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 16:39
prosze was..mogliby to juz dawno zrobic, no ale przeciez maja kase dzieki protezom:) kolezanka nizej napisala ze mogliby cos na raka wymyslec, wymyslili napewno juz dawno, no ale po co kogos konkretnie leczyc, skoro mozna zarobic na lekach usmiezajacych ból itd? tak własnie dzialaja te koncerny farmaceutyczne..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 13:01
oby cos na raczysko znaleźli!!!!!!!!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo