Uwaga, kobiety urodzone WIOSNĄ! Macie większą skłonność do ANOREKSJI!

Pora roku, w której przychodzimy na świat może zdecydować o tym, czy zachorujemy na różne zaburzenia psychiczne.
Uwaga, kobiety urodzone WIOSNĄ! Macie większą skłonność do ANOREKSJI!
29.04.2011

Dotychczas wielu naukowców uważało anoreksję za chorobę rozwijająca się na podłożu psychicznym. Współcześnie coraz częściej jednak podkreśla się wpływ biologicznych czynników, na pojawienie się tej choroby. Okazuje się, że na zjawisko to duży wpływ może mieć temperatura, ilość promieni słonecznych, poziom witaminy D w organizmie człowieka.

Co ciekawe, większe ryzyko zachorowania na anoreksję występuje u kobiet, które urodziły się wiosną i wczesnym latem. Natomiast wśród ludzi, którzy przyszli na świat jesienią przypadków anoreksji notuje się znacznie mniej.

Lekarze podejrzewają, że na tą dziwną prawidłowość, duży wpływ mają infekcje wirusowe w czasie ciąży, na przykład, występujące bardzo często w czasie zima grypa.

Wpływ pory roku na różne zaburzenia psychiczne nie powinien jednak nikogo bardzo dziwić. Już dawno udowodniono bowiem, że również i inne schorzenia takie, jak schizofrenia czy depresja częściej pojawiają się u ludzi urodzonych w ciepłych miesiącach roku. Zwiększona zachorowalność na anoreksję w tym okresie dostarcza po prostu kolejnych dowodów na występowanie takiej specyficznej zależności.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Medycyna niekonwencjonalna - szarlataństwo czy skuteczna metoda leczenia?

W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o medycynie holistycznej. Czy jest skuteczna?

Chirurgiczna masakara: Po niby prostym zabiegu ona nie może zamknąć oczu! (Nawet podczas snu)

Błąd chirurga plastycznego sprawił, że Marylin może nawet stracić wzrok!

Komentarze (56)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2011 22:47
Te artykuły mówią, że to dzieci urodzone zimą mają skłonność do dołka itsonbad.com/food-and-health/38-food-and-health/461-blame-your-winter-blues-on-your-winter-birthday.html alaskanorthernlights.com/blog/being-born-in-winter-affects-biological-clock A one przynajmniej podają nazwiska jakiś badaczy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2011 21:43
nie sadze by to od tego zalezalo. bzdury wg mnie. ja jestem z konca pazdziernika - za sobą anoreksja ale niestety kompulsywne obżarstwo, bulimia i depresja (w jednym) trwa nadal. i nie sadze bym byla wyjatkiem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2011 18:11
hmm... urodziłam się 29 kwietnia, co prawda to wiosna, choruje od 4 lat, ale to raczej moje zyciowe doświadczenia miały wpływ na ta chorobę, a nie jakieś debilne zależności pór roku.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2011 17:41
tsa.. heheh, jam urodzona wiosną, trwa proces odchudzania, zobaczymy czy anorektyczką będę. jak narazie to dużo mi brakuje ;)))))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2011 15:19
bo to zbieg okolicznosci że maja też anoreksje wiosna i latem równie dobrze mogą miec zima i jesienia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo