Uzdrawiająca moc biżuterii: Jakie kamienie i metale szlachetne nosić, by walczyć ze zdrowotnymi dolegliwościami?

Sprawdź, jak poszczególne kamienie i metale działają na nasz organizm!
Uzdrawiająca moc biżuterii: Jakie kamienie i metale szlachetne nosić, by walczyć ze zdrowotnymi dolegliwościami?
14.03.2011

Wciąż szukasz pretekstu, aby kupić sobie jakąś piękną biżuterię? Bardzo chciałabyś sprawić sobie miły drobiazg, ale zastanawiasz się, czy warto zainwestować w takie ozdoby?

Teraz masz jednak bardzo poważny argument, aby kupić sobie wymarzoną bransoletkę. Jak bowiem udowodnili naukowcy, niektóre metale i kamienie, z których zrobiona jest biżuteria nie tylko zachwycają swoim wyglądem, lecz posiadają w sobie również właściwości zdrowotne. W cudowną moc wszelkich drogocennych klejnotów wierzą więc już nie tylko astrologowie. Także biofizyka potwierdziła ich szczególną i wręcz niewiarygodną siłę dobroczynnego promieniowania.

Sprawdź więc, jak poszczególne kamienie i metale działają na nasz organizm!

ZŁOTO

W cudowną moc i terapeutyczne właściwości tego metalu wierzono już w starożytności. Egipcjanie często używali go do celów medycznych. Niektórzy uważali wręcz, że kruszec ten kryje w sobie tajemnicę długowieczności. Dobrze jest więc nosić złoty wisiorek lub bransoletkę. Zwłaszcza, że metal ten ma zbawienny wpływ na nasze serce, poprawia pracę wielu gruczołów produkujących hormony oraz pomaga w walce z otyłością. Co ciekawe, złoto stosowane jest również podczas leczenia chorób wenerycznych.

SREBRO

Według Hipokratesa, ojca współczesnej medycyny, srebro również posiada w sobie właściwości lecznicze. Wiedzieli o tym także Fenicjanie, którzy przechowywali wodę i wino w naczyniach wykonanych właśnie z tego kruszcu. Związki srebra wykorzystywane były również podczas I wojny światowej, w celu zapobiegania różnym infekcjom. Zważywszy na właściwości bakteriobójcze tego metalu, warto więc nosić kolczyki o srebrnych bądź posrebrzanych biglach.

MIEDŹ

Miedziane ozdoby w dawnych czasach nosili Masajowie i Indianie. Kruszec ten miał zwiększyć ich wytrzymałość oraz ochronić przed bólem. Dobroczynne działanie miedzi od wieków zna również medycyna chińska. Pierwiastek uważany jest tam bowiem za swoisty przekaźnik pozytywnej energii. Bransoletki wykonane z tego tworzywa to świetny sposób na walkę z dolegliwościami kręgosłupa. Co więcej, pierwiastek ten pomaga zwalczyć również zmęczenie, stres, zaburzenia krążenia i kłopoty ze snem. W biżuterię z domieszką miedzi powinny zainwestować przede wszystkim te kobiety, które borykają się z problemem żylaków.

 

 

biżuteria

BURSZTYN

Nie bez powodu bursztyn nazywany jest przez wielu kamieniem życia. Już od najdawniejszych czasów wierzono, że może on dostarczać naszemu organizmowi życiodajnej energii. Bursztyn bardzo popularny jest również w polskiej medycynie ludowej, szczególnie na terenie Kurpiów. Jantarem, bo tak najczęściej nazywano owy cudowny kamień, leczono reumatyzm, choroby oczu i gardła, a nawet bezpłodność. Zwolennicy medycyny naturalnej zalecają by nosić bursztynowe wisiorki również przy sercowych dolegliwościach. Co ciekawe, bursztyn stosowany jest także jako środek pomagający rzucić palenie.

KRYSZTAŁ GÓRSKI

W starożytności sądzono, że jest on mocno zmrożonym lodem, który nigdy się nie topi. Choć nie jest kamieniem szlachetnym, cieszy się wielką sympatią. Poprawia koncentrację, oczyszcza umysł. Warto więc postawić go w pobliżu komputera. Kryształ górski doskonale pomoże w leczeniu chorób nerek i wątroby. Świetnie zwalczy również migrenę. Co ciekawe, kamień ten poprawia także przemianę materii, dzięki niemu łatwiej jest nam schudnąć!

DIAMENT

Już staroindyjska medycyna naturalna zalecała popiół z diamentów przy leczeniu trądu, gruźlicy, schizofrenii, cukrzycy i anemii. Popiół stosowany profilaktycznie miał przedłużać życie, wzmacniać ciało, poprawiać cerę i zapewnić dobre samopoczucie. W litoterapii diament stosuje się przy leczeniu nowotworów oraz przy schorzeniach kręgosłupa. Diament ma działać korzystnie również przy wylewach, zapaleniach i zaburzeniach prawej i lewej półkuli oraz opon mózgowych, a także przy autyzmie, dysleksji, epilepsji, problemach z koncentracją oraz zaburzeniach wzroku.

 

biżuteria

CHALCEDON

Jest to kamień o wybitnych zdolnościach ochronnych. Uważa się, że odpędza całą złą energię, a wzmacnia wszystko to, co pozytywne. Kamień ten wpływa bardzo uspokajająco i kojąco na jego właściciela. Często stosuje się go w bólach gardła i dolegliwościach związanych z funkcjonowaniem tarczycy. Jest to również doskonały lek na zespół napięcia przedmiesiączkowego, świetnie bowiem rozluźnia, uspokaja rozszarpane nerwy i koi ból.

PERŁY

W kulturze japońskiej perła jest symbolem piękna i doskonałości. Ponadto wiele osób wierzy, że zapewnia ona bezpieczeństwo, oddala troski i zwątpienia. Perły oczyszczają uczucia, usuwają negatywne emocje, sprzyjają również poprawie naszego samopoczucia. W starożytności uważano, że perły pobudzają naszą aktywność seksualną, wzmacniają erotyczne doznania, uwrażliwiają wszystkie zmysły. Podobno perły poprawiają także kondycję naszego serca, leczą migrenę, choroby mózgu oraz pomagają zwalczyć wszelkie alergie.

Aby poczuć zbawienny wpływ kamieni i metali na nasze zdrowie, nie trzeba od razu kupować wielokaratowego okazu. Dobroczynnego działania biżuterii można doświadczyć, nosząc już niewielką bransoletkę, kolczyki lub też naszyjnik z wybranym minerałem. Ważne, aby dany kamień lub metal dotykał naszego ciała. Pamiętaj jednak, że noszenie drogocennych ozdób, chociaż może pomóc naszemu zdrowiu, to jednak nie zastąpi właściwej diagnozy i wizyty u lekarza...

Karina Hefner

Zobacz także:

Operacje plastyczne nad Wisłą: Polacy są coraz odważniejsi! Oto najczęściej poprawiane części ciała!

Chirurgia plastyczna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Kusi nas perspektywa idealnego ciała.

Grupy krwi a zdrowie: Znasz swoją? Sprawdź, na jakie choroby możesz być narażona w przyszłości!

Za pomocą grupy krwi można łatwo określić ryzyko wystąpienia raka, choroby wrzodowej czy też bezpłodności.

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.08.2012 12:07
Tutaj wpisz treść komentarza do Uzdrawiająca moc biżuterii: Jakie kamienie i metale szlachetne nosić, by walczyć ze zdrowotnymi dolegliwościami?...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 19:50
3RcORF zwpyzsenjimy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 11:45
YPsY0j vtbjrlmtintx
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 06:28
Shoot, who would have thouhgt that it was that easy?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2011 19:23
a agat? tylko on i opal mnie neci
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo