Masaż dobry na wszystko: Zmysłowy, ciążowy & przeciwbólowy (Musisz poznać techniki!)

19 Marca 2012

Prawidłowo wykonany masaż ma działanie zdrowotne, odprężające i relaksujące. Sprawdź najlepsze techniki.

masaż

Historia masażu wywodzi się ze starożytności. Wtedy pełnił on funkcję uzupełniającą obrzędy religijne, związany był również z medycyną ludową. W XVI wieku masaż został uznany za oficjalną metodę leczenia. Warto wiedzieć, że istotny wpływ na rozpropagowanie masażu miała polska myśl naukowa. Dzięki publikacjom lekarza Izydora Zabłudowskiego masaż był traktowany na równi z innymi działami wiedzy medycznej. Masaż może działać leczniczo, relaksacyjnie, niekiedy także przygotowuje mięśnie do wysiłku. Rodzajów masażu jest bardzo dużo i wciąż ich przybywa. Do tych najpopularniejszych należy masaż klasyczny, sportowy, erotyczny, tkanek głębokich, punktowy, tajski, poprzeczny, osteopatyczny, manualny drenaż limfatyczny czy izometryczny. Warto jednak zauważyć, że coraz częściej konkretne techniki masażu uzupełniane są innymi.

Masaż klasyczny

Adam Zborowski, autor poradnika Masaż klasyczny twierdzi, że spośród wszystkich znanych metod masażu jest on najskuteczniejszy w leczeniu chorób narządu ruchu. Ale tradycyjny masaż polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom w każdym wieku, zwłaszcza tym, którzy chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie. Masażem klasycznym można poprawić kondycję skóry i jej wygląd, metabolizm, usprawnić układ krążenia, wzmocnić stawy, rozluźnić napięte mięśnie czy po prostu się zrelaksować. Ta forma masażu bywa również doskonałym rozwiązaniem w przypadku sztywności karku, problemów z plecami czy szyją, a nawet migreny. Już po jednej sesji poczujesz się pełna energii, wrócą siły witalne, uzyskasz harmonię duszy i ciała. Najlepsze efekty daje jednak systematyczny masaż.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-28 17:17:33

re: Masaż dobry na wszystko: Zmysłowy, ciążowy & przeciwbólowy (Musisz poznać techniki!)

Czy ktoś z Gdańska był w salonie masażu www.masazwgdansku.pl? Polecacie? Proszę o informacje :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
alicja
(Ocena: 5)
2012-12-18 18:50:21

ja znam świetny salon masażu w Warszawie. nazywa się Thai Sun. Masaże wykonują tam masażystki z Tajlandii, jest naprawdę świetny. polecam, sprawdźcie sami na thaisun.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-19 17:29:37

Lubisz zakupy? Nie chcesz przepłacać? Wejdź na naszą stronę internetowąwww.okazje-grupowe.com.pl znajdziesz wiele interesujących ofert przygotowanych specjalne dla Ciebie. www.okazje-grupowe.com.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-19 14:28:18

Dokładnie zgadzam się z dziewczyną niżej. Masaż nie może być wykonywany przez kogoś, kto się na tym nie zna. Bo można pacjentowi jeszcze bardziej zaszkodzić. Nie po to masażyści mają tyle nauki z anatomii człowieka, żeby byle kto mógł wykonać to tak samo dobrze i poprawnie jak oni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-19 13:27:03

Masaż jest fantastyczny tak naprawdę na wszystko. Na każdy ból, na każdy problem. Pomaga się zrelaksować i odstresować. Od września robię kurs masażu klasycznego w Progresie i już swoje umiejętności sprawdzam na najbliższych. Są zachwyceni! Technik masażu jest wiele i tak naprawdę jak ktoś nie potrafi to nie powinien tego robić bo można drugiej osobie zrobić krzywdę. Chciałabym się zająć tym profesjonalnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-19 09:58:44

ja codziennie robię masaż twarzy i skóry głowy. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-19 09:49:54

dziewczyny znacie jakiegos dobrego masazyste na terenie Warszawy?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-19 09:48:36

ja najbardziej lubie jak moj chlopak masuje mi stopy, swietny relaks

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1