Jak pozbyć się zapalenia mieszków włosowych: depilacja laserowa

06 Czerwca 2018

Nie powinno się go lekceważyć, gdyż może prowadzić do pojawienia się poważniejszych schorzeń, jak czyrak lub figówka.

depilacja laserowa

Figówką nazywane jest ropne zapalenie mieszków włosowych o przewlekłym charakterze, pojawia się przede wszystkim na górnej wardze oraz brodzie i towarzyszy jej swędzenie oraz ból. Czyraki to z kolei bolesne guzki, będące efektem pojawienia się stanu zapalnego, który z czasem zajmuje także głębsze warstwy skóry.

Zapalenie mieszków włosowych – co to jest?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w ogóle są mieszki włosowe. Porównać je można do znajdujących się w skórze kanalików, z których wyrastają włosy. W kanalikach ujście mają kanały łojowe. Kiedy ujście mieszka włosowego ulega podrażnieniu lub uszkodzeniu do wnętrza dostać mogą się drobnoustroje. W efekcie dochodzi do pojawienia się stanu zapalnego. Bardzo często takim czynnikiem jest depilacja lub golenie.

Więcej na stronie: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/zapalenie-mieszkow-wlosowych/

Przyczyny powstawania zapalenia mieszków włosowych

Przyczyny powstawania zapalenia mieszków włosowych można podzielić na infekcyjne i nieinfekcyjne. Czynniki infekcyjne są najczęściej związane z zakażeniami drobnoustrojami, które dostają się w okolice ujścia mieszka włosowego podczas golenia i depilacji. Po kolejnych zabiegach usuwania włoskach liczba czerwonych kropek może się zwiększać, gdyż zakażenie może być przenoszone z jednego mieszka włosowego na kolejny.

Nieinfekcyjne zapalenie mieszków włosowych najczęściej spowodowane jest przyjmowaniem leków takich, jak kortykosteroidy i kortykotropiny. W efekcie z czasem pojawiają się zarówno czerwone krostki, jak i wypryski. Najczęściej obserwujemy je w okolicy twarzy.

Objawy zapalenia mieszków włosowych

Zapalenie mieszków włosowych objawia się charakterystycznymi wypryskami, które pojawiaj a się wokół mieszków włosowych. Mogą się one łączyć i stanowić skupiska krostek. Często towarzyszy im świąd i ból. Zmiany mogą pojawiać się na całym ciele.

Depilacja laserowa Vectus a zapalenie mieszków włosowych

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się zapalenia mieszków włosowych. Zabiegi często wykonywane są z zaleceń lekarskich, szczególnie, gdy inne metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. W przypadku depilacji laserowej efekty są permanentne, gdyż pozbywamy się źródła problemu – włosków.

Więcej o laserze Vectus na stronie: https://depilacjavectus.pl

Zabiegi z zastosowaniem Vectusa wykonywać można na całym ciele, poza miejscami intymnymi u panów. Są one skuteczne, a przy tym całkowicie bezpieczne, a także bezbolesne.

Vectus to laser diodowy emitujący światło o długości 810nm. Wykorzystano tu szereg innowacyjnych technologii, jak chociażby: technologia fototermolizy selektywnej, czytnik Skintel, Photon Recycling oraz Advanced Contact Cooling. Dzięki temu zabiegi są efektywne i komfortowe zarazem – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica.

W naszej placówce zdrowie pacjenta jest najważniejsze, dlatego też można u nas skorzystać z bezpłatnych konsultacji przed zabiegami. Podczas takiej wizyty oglądamy dokładnie skórę i przeprowadzamy szczegółowy wywiad. Jeżeli cokolwiek nas zaniepokoi, kierujemy pacjenta do dermatologa. Jeżeli pacjent zostaje zakwalifikowany na zabieg, ustalamy plan kuracji - ilość i częstotliwość wizyt – dostosowany do indywidualnych potrzeb – mówi Natalia Munda, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Gdzie można umówić się na wizytę?

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Rejestracja: +48 791 600 607 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Joanna
(Ocena: 5)
2018-07-02 14:30:44

Niestety wiem, co to znaczy mieć zapalenie mieszków włosowych. Bardzo nieprzyjemna sprawa. :( Dlatego tym bardziej cieszę się, że jest coś takiego jak depilacja laserowa Vectus. To ratuje mi codzienne funkcjonowanie i moje poczucie wartości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Emalin
(Ocena: 5)
2018-07-04 14:53:46

A gdzie byłaś na tym zabiegu? W klinice Clinica Cosmetologica? :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Elonis
(Ocena: 5)
2018-07-09 10:30:52

Depilacja Vectus

Cześć Emalin :) Ja byłam w Clinica Cosmetologica. Powiem krótko: bez zastrzeżeń : ) Klinika jest zadbana, obsługa miła, a sam zabieg został przeprowadzony szybko i dokładnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-06 08:17:47

Badajcie sie na PCOS zespół policystyczny jajników.Wtedy depilacja trochę pomaga ale potrzebne jest leczenie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-06 00:21:10

Z.je.bana reklama jesteście pier.dolnieci

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-06 00:03:20

Niestety ale to nieprawda. Mam zapalenie mieszków włosowych i byłam 5 razy na laserze Vectus. Włosków nie mam, krosty zostały.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1