Intymne problemy puszystych

Rubensowskie kształty mogą okazać się kłopotem podczas dobierania właściwej metody antykoncepcji oraz utrudnieniem przy próbach zbliżeń seksualnych.
Intymne problemy puszystych
20.04.2010
>

Dawniej kobiety o pełnych, rubensowskich kształtach uznawane były za symbole płodności. Mężczyźni pożądali ich bardziej niż chudszych konkurentek, sądząc, że grubsza dama szybciej urodzi im zdrowe potomstwo. Współczesne badania nie potwierdzają jednak teorii o wzmożonej płodności puszystych kobiet, a wręcz wskazują na wiele negatywnych stron nadmiernie masywnego ciała.

Wstyd utrudniający zbliżenia

Puszyste kobiety doskonale wiedzą, czym jest wstyd. Krępują się rozebrać w towarzystwie mężczyzny, niezależnie od tego czy mają do czynienia z potencjalnym partnerem, czy z lekarzem ginekologiem. Unikają więc zbliżeń seksualnych oraz badań ginekologicznych, narażając siebie na dodatkowe niebezpieczeństwa – brak regularnych badań utrudnia bowiem wczesne wykrycie wszelkiego rodzaju problemów i dolegliwości.

Zbyt wczesna miesiączka

Pierwsze problemy będące efektem nieprawidłowej wagi mogą pojawić się już w dzieciństwie, które nagle zostaje przerwane pierwszą miesiączkę. Wśród ważących zbyt wiele dziewczynek częstym zjawiskiem jest menstruacja w wieku ośmiu czy dziewięciu lat. Wraz z jej pojawieniem się wzrost zostaje praktycznie zahamowany, więc często z otyłych dziewczynek wyrastają niskie kobiety.

Problemy z zachowaniem higieny

Serwis medyczny Medigo.pl zauważa, że tęgim kobietom trudniej jest dbać o higienę intymną. Powód jest prozaiczny: bardziej się pocą. A pot i ciepło w okolicach intymnych to najlepsze warunki do rozwoju stanów zapalnych czy grzybicy pochwy. Objawy infekcji w miejscach intymnych to przede wszystkim pojawienie się obfitej wydzieliny o nieprzyjemnym zapachu, przykre swędzenie i pieczenie warg sromowych, ból przy oddawaniu moczu i w trakcie stosunku. W przypadku takich objawów niezbędna jest wizyta u ginekologa, który ustali przyczynę i wskaże odpowiednią kurację.

Utrudniona antykoncepcja

Otyłość może wpływać na skuteczność działania preparatów chroniących przed ciążą. Nie każda metoda antykoncepcyjna okaże się równie niezawodna. Na przykład plastry nie powinny być stosowane przez kobiety ważące więcej niż 90 kg, a to dlatego że podskórna tkanka tłuszczowa może utrudniać wchłanianie hormonów do krwi. Pigułki mogą natomiast powodować dodatkowe tycie pacjentek. Niektórzy ginekolodzy są także zdania, że w przypadku puszystych pań nie zdają one egzaminu skuteczności. Dlatego doradzają im wkładkę wewnątrzmaciczną.

Ulga w okresie menopauzy

Przekwitanie kobiety o obfitszych kształtach przechodzą łagodniej niż ich szczuplejsze koleżanki, co można uznać za swoiste wyrównanie rachunków. Panie zawdzięczają to wyższemu poziomowi estrogenów. Wyższe stężenie tych hormonów spowodowane jest większą ilością tkanki tłuszczowej, bo oprócz jajników (które z wiekiem wygaszają swoją działalność) estrogeny wytwarzane są właśnie w tkance tłuszczowej. Dlatego z reguły puszyste kobiety w czasie menopauzy nie mają typowych dla tego okresu problemów z cerą, lepiej znoszą wahania nastroju towarzyszące klimakterium, łatwiej zachować im pogodę ducha.

O tęgich kobietach mówi się, że mają duży temperament seksualny. I, jak potwierdza serwis Medigo.pl, jest w tym wiele prawdy, zważywszy, że w tkance tłuszczowej  gromadzą się też androgeny – hormony odpowiadające za popęd płciowy. Dodatkowe kilogramy nie powodują zmniejszenia ochoty na miłość ani nie stanowią przeszkody w uprawianiu seksu, choć jeśli kobieta ma dużą nadwagę, może słabiej odczuwać bodźce. W konsekwencji jej przyjemność jest wtedy mniejsza. Te problemy można jednak łatwo przezwyciężyć, starając się, aby pieszczoty były bardziej intensywne. Gorzej bywa z psychiką puszystej kochanki. Często mają one bowiem problem z samoakceptacją, nie czują się atrakcyjne dla swoich partnerów. Obawiają się odrzucenia i niekiedy unikają zbliżeń, a nawet kontaktów z płcią przeciwną.

Gabriela Mostowicz – Zamenhof

Zobacz także:

Porada ginekologiczna: Jak przesunąć miesiączkę?

Porada ginekologiczna: Skąd się bierze nieprzyjemny zapach miejsc intymnych?

 

Polecane wideo

Komentarze (125)
Ocena: 5 / 5
mik (Ocena: 5) 20.10.2014 16:04
gratuluję głupoty autorowi ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.03.2011 13:48
A ja zastosowałam probiotyki w innej formie - probiotyczny płyn do higieny intymnej. trzeba wpisać w wyszukiwarkę kosmetyki probiotyczne i wyświetli się blog tej firmy a tam jest adres do sklepu internetowego. Ja miałam nawracające grzybice a teraz jak ręką odjął. Jest rewelacyjnie!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2011 14:37
Jestem puszystą kobietą waże 90kg i nie mam problemów z NICZYM a z miałabym mieć z higienąintymną lub seksem??!! kto to pisał!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2011 14:35
sory ale to wszystko to dyrdymały
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.10.2010 19:14
Takie panie powinny w ciagu dnia używac chusteczki do higieny intymnej,np. z przeciwzapalnym nagietkiem z cleanica. TO jest podstawa aby zadbac o higiene w ciagu dnia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie