Porada ginekologiczna: ALERGIA NA MĘSKĄ SPERMĘ (Nasienie może uczulać!)

Wydawałoby się, że tak naturalna substancja, jak męska sperma nie może być przyczyną uczuleń u kobiet. A jednak, niektóre z pań mogą mieć alergię na nasienie swojego partnera...
Porada ginekologiczna: ALERGIA NA MĘSKĄ SPERMĘ (Nasienie może uczulać!)
22.02.2011

Zawsze po odbyciu stosunku seksualnego z moim narzeczonym, w miejscach mających kontakt ze spermą pojawia mi się wysypka, która znika po około jednej godzinie. Dodatkowo, czuję w pochwie bardzo niemiłe pieczenie. Czy jestem na coś uczulona? Jak mogę zapobiec takim objawom? Oliwia.

Alergia na męskie nasienie, a konkretniej na zawarte w nim białko, to bardzo rzadka dolegliwość. Chorują na nią głównie kobiety w wieku 20-30 lat. Połowa z nich to osoby, które borykają się z innymi rodzajami alergii - pokarmową czy wziewną.

Objawy alergii na spermę to między innymi: świąd, zaczerwienienie i opuchlizna miejsc intymnych. Jednak może dojść również do silniejszych dolegliwości. W najpoważniejszych przypadkach pokrzywka lub opuchlizna mogą pojawić się na całym ciele, a sama kobieta może nawet mieć problemy z oddychaniem.

Jak każdy rodzaj alergii, również ten można zwalczyć. Najlepszym sposobem byłoby unikanie kontaktu z alergenem. Nie można jednak wymagać od kobiety unikania kontaktu zwłasnym  partnerem. Dobrą metodą będzie więc stosowanie podczas stosunku prezerwatywy, która w znaczny sposób zmniejszy ryzyko kontaktu ze spermą oraz powstanie ewentualnych negatywnych objawów. Jeżeli jednak ktoś nie akceptuje prezerwatywy, to jedynym wyjściem z sytuacji będzie kontakt z lekarzem alergologiem i próba postępowania odczulającego.

Na szczęście, jak dowiodły najnowsze badania, u części przedstawicielek płci pięknej wraz z wiekiem, nadwrażliwość na spermę sama ustępuje...

Karina Hefner

Zobacz także:

Błona dziewicza: Pięć najczęstszych problemów związanych z jej przerwaniem

Przerwanie błony dziewiczej może dla niektórych kobiet stanowić poważny problem. Przeczytaj, dlaczego!

Tampon, prezerwatywa, poronienie, połóg: To wszystko może doprowadzić do Zespołu Wstrząsu Toksycznego!

Groźny wstrząs toksyczny może zakończyć się nawet śmiercią.

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2012 15:39
Zawsze gdy kochałam się z mężczyzną nigdy nie dochodziło przez niego do spuszczenia sie do środka tylko na zewnatrz, gdyż nie chciałam zajść w ciąże, ponieważ nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, bądż używaliśmy prezerwatyw. nigdy mój organizm nie miał styczności ze spermą, do czasu gdy od 2 tyg. zaczęłam stosować antykoncepcje. I po stosunku około godziny mam okropne uczucie pieczenia, a piecze okropnie! Ratunku!!! czy to uczulenie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.07.2011 19:27
Spermę partnera mialam na biuście i brzuchu. 2 dni pozniej dostalam okropnej wysypki która trwa juz 3 dni. Czy to moze byc uczulenie na spermę?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2011 23:42
A mnie po stosunku nic nie piecze i szczypie ale za to tak dziwnie boli i promieniuje aż do ud... To nie jest ostry ból ale bardzo przeszkadza ;D Miałyście tak kiedyś?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2011 20:18
Mnie też dotyczy. Z tymi innymi alergiami to prawda, bo ja mam dodatkowo AZS (atopowe zapalenie skóry). W kontakcie spermy ze skórą mam wysypkę, a gdy mój luby kończy we mnie to piecze przez parę minut. Ale uwaga, przechodzi mi to całkowicie, gdy kochamy się często (przez kilka zbliżeń muszę się przemęczyc ale po paru dniach jest ok). Mam tendencję do infekcji pochwy (bo biorę tabletki) i na czas kuracji rezygnujemy z seksu, więc gdy już się wyleczę to od nowa muszę się "przyzwyczajac"...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2011 16:11
ja z kolei zauważyłam, że kiedy połknę, boli mnie brzuch. czy wy też tak macie? trochę mnie to denerwuje, bo wiem, że mojemu chłopakowi jest bardzo miło, kiedy połykam, a lubię sprawiać mu przyjemność, tym bardziej, że smak mi nie przeszkadza ani nie wydaje mi się to obrzydliwe.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo