Zakazane podczas okresu…

Niektórych zabiegów pielęgnacyjnych nie powinnyśmy wykonywać podczas miesiączki. Przeczytaj, czego unikać w „te trudne dni”…
Zakazane podczas okresu…
19.08.2008

Często słyszymy, że okres to nic wielkiego i nie powinnyśmy czuć się z czegokolwiek zwolnione. To sformułowanie rację bytu ma tylko w przypadku ćwiczeń podczas WF-u. Młode dziewczyny często wykorzystują fakt przechodzenia miesiączki, żeby nie ćwiczyć, nie wiedząc, że gimnastyka idealnie działa na skurcze macicy, osłabia je, przez co ból jest mniej odczuwalny.

Są jednak zabiegi, którym faktycznie nie powinnyśmy się poddawać podczas tych kilku dni w miesiącu, żeby nie skrzywdzić samych siebie.

Jednym z najpospolitszych błędów jest poddawanie się zbyt gorącym kąpielom w wannie. Faktycznie, ciepła kąpiel może uśmierzyć ból, ale zbyt długie przebywanie w bardzo gorącej wodzie może doprowadzić do krwotoku.

Szczególnie należy uważać podczas pierwszych trzech dni okresu, bo w efekcie obniżenia ciśnienia możemy poczuć się bardzo osłabione.

Należy uważać także podczas opalania w solarium i nie tylko. Ekspozycja na słońce może nasilić krwawienie, dlatego lekarze raczej odradzają słoneczne kąpiele w te dni.

Zdecydowanie nie wolno podczas okresu korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, takich jak na przykład zastrzyki z botoksu. Może nastąpić krwotok.

Często czyta się na temat wizyt u fryzjera w te dni. Ale czy faktycznie jest to zakazane? Niekoniecznie. Niektóre kobiety nie widzą najmniejszej różnicy między efektem zabiegów fryzjerskich wykonywanych przed, po czy też w trakcie okresu, a inne twierdzą, że wizyty w salonie podczas miesiączki to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Dlaczego? Ponieważ podczas okresu włosy bardziej im się przetłuszczają, a kolor farby wychodzi inny niż zamierzony. Jest to efekt zmian hormonalnych i co za tym idzie, zmienia się temperatura ciała. Skóra przy włosach jest cieplejsza, więc przy nasadzie włosów kolor wychodzi ciemniejszy, a trwała ondulacja silniejsza.

Jeśli słyszałyście o innych niewskazanych podczas okresu zabiegach albo na własnej skórze przekonałyście się, że nie warto się im poddawać, napiszcie o tym w komentarzach, żeby przestrzec inne Papilotki.

Polecane wideo

Komentarze (311)

Ocena: 4.99 / 5
Chłopak (Ocena: 5) 09.07.2015 21:55
Ja wam dziewczyny współczuje ale myślicie że my mamy tak lekko w życiu i tu sie mylicie a kto wam "robi "dzieci kto buduje dom kto kupuje samochód. Nie mówcie że my mamy lepiej bo nie mamy.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2015 13:17
Jesli chodzi o regulacje brwi i henne podczas okresu , rowniez nie powinno sie robic ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2014 14:01
Słuszałam że nie wolno w te dni mieć wyrywanych zębów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2014 19:17
Słyszałam dużo opini że tampony sa szkodliwe szczególnie w pierwszych dniach okresu ponieważ wydzielina powinna swobodnie wypływać. Polecam słoik mały n a przykład po ogórkach. Wtedy wydzielina zbiera się do słoiczka i wystarczy go opróżniać co parę godzin żeby nie pluskało w majtkach.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.11.2013 13:30
Zgadzam się z poprzednim komentarzem, ruch jest najlepszy na ból :) Ja z kolei nie toleruję podpasek...nigdy ich nie lubiłam, praktycznie od początku okresu używałam tamponów. Swoją drogą na trening bardzo dobre są tampony beppy - są mięciutkie więc nic nie czuć i nie mają krępujących sznureczków.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie