Porada ginekologa: Kąpiel parowa miejsc intymnych

Waginalna kąpiel parowa to egzotyczny zabieg intymny, który już od lat robi furorę wśród Koreanek.
Porada ginekologa: Kąpiel parowa miejsc intymnych
21.12.2010

Chai-yok to zabiegi w Korei znane i stosowane od setek lat. Kilka lat temu dotarły do USA, gdzie wykonywano je wyłącznie w salonach SPA zlokalizowanych w dzielnicach imigrantów. Obecnie powoli wchodzą do oferty czołowych centrów odnowy biologicznej, które żądają za nie coraz wyższych stawek (nawet do 80 dolarów). Podobno zapłacić się opłaca, bo nawet półgodzinny seans daje fantastyczne rezultaty. Jakie?

Waginalna kąpiel parowa to zabieg trwający od 30 do 45 minut. W tym czasie miejsca intymne poddawane są działaniu gorącej pary unoszącej się nad ziołową mieszanką na bazie bylicy pospolitej z domieszką olejków eterycznych.

Zabieg pomaga redukować stres, zwalczać bakterie odpowiedzialne za intymne infekcje, likwidować hemoroidy, regulować cykl menstruacyjny, a nawet podnosić płodność. Zdaniem niektórych znawców metody, seans może także przyczynić się do redukcji problemów z pęcherzem i nerkami, działając na nie detoksy kująco. Tym samym usługa idealnie wpasowuje się modne w USA lecznictwo holistyczne.

Co na to ginekolodzy? Zgadzają się, że kąpiel parowa miejsc intymnych może pomóc, ale jednocześnie podkreślają, że tego typu zabiegi nie przeszły żadnych testów klinicznych.

Gabriela Mostowicz – Zamenhof

Zobacz także:

Kubeczek menstruacyjny - co to jest?

Podpaski wielokrotnego użytku - (nie)higieniczna moda

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2011 22:04
detoksykująco piszemy razem nie oddzielnie :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2010 21:11
to papilot sie rozpisał
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2010 19:39
chyba wdychanie dołem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2010 15:51
oczywiście że może. zwykłą polską "parówkę" robi się z naparu rumianku. może być taki w torebkach. - najlepszy na nieprzyjemne dolegliwości związane z infekcjami pęcherza moczowego.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2010 12:51
redukowac stres? hahaha dajcie spokoj
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo