Choroby weneryczne: Nastolatki nic o nich nie wiedzą!

Coraz więcej młodych osób leczy się z powodu chorób wenerycznych. Na szczęście powstał specjalny test, który jest w stanie je wykryć w zaledwie kwadrans.
Choroby weneryczne: Nastolatki nic o nich nie wiedzą!
14.12.2010

Zdaniem lekarzy specjalistów młodzież z naszego kraju coraz częściej zaraża się chorobami wenerycznymi. Dzieje się tak dlatego, że edukacja seksualna w szkołach jest na bardzo niskim poziomie. Uczniowie są więc zmuszeni do szukania odpowiedzi na dręczące ich pytania wśród fachowców. Ci z kolei są przerażeni poziomem wiedzy swoich pacjentów.- Nastolatkowie myślą, że jak oddadzą mocz po stosunku to oczyszczą organizm z wirusa! Niektórzy są przekonani, że jeśli komar ugryzł zakażonego, a potem ugryzie inną osobę, to ona też będzie zakażona. Z drugiej strony, pytają też, czy można zarazić się poprzez niepełny stosunek seksualny lub petting – mówi jeden z lekarzy.

„Gazeta Wyborcza” donosi także, że w ubiegłym roku zanotowano tylko dwa przypadki zarażeń w województwie małopolskim. W tym roku było ich aż 19 – głównie kiłą. Szacuje się jednak, że dane oficjalne i tak są zaniżone, a prawdziwa liczba zarażonych jest znacznie wyższa.

Swoją drogą, znaleźliśmy ostatnio ciekawy news odnośnie chorób przenoszonych drogą płciową. Otóż dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić, czy zaraziły się chorobą weneryczną, wynaleziono test.

Odpowiedź na pytanie, czy dana osoba jest zarażona, zajmie jedynie 15 minut. "Client" (Clinic-based Infection Examination Through Nucleic acid Technologies) wykorzystuje metodę analityczną HyBeacon, która jest w stanie wykryć zmienne sekwencje DNA. Dzięki temu identyfikacja choroby stanie się bardzo łatwa i szybka. - To milowy krok w dziedzinie szybkiego wykrywania i leczenia chorób wenerycznych – powiedział dr Paul Debenham. - Jesteśmy podekscytowani nowymi możliwościami, jakie daje nam ta usługa diagnostyczna.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Podrażnienia okolic intymnych: Co je wywołuje najczęściej?

Skóra wokół okolic intymnych jest bardzo często narażona na podrażnienia, których objawami są pieczenie, swędzenie i ból. Co wywołuje przykre dolegliwości?

Upławy – jak rozpoznać, że z organizmem dzieje się coś złego?

Czym prawidłowa wydzielina z dróg rodnych różni się od świadczących o zmianach chorobowych upławów?

 

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.02.2011 15:34
Witam, Jeśli poszukujecie informacji na temat skutecznych i sprawdzonych metod antykoncepcji zapraszam na stronę www.wpadka.pl Znajdziecie tam szczegółowe informacje dot. antykoncepcji postkoitalnej oraz artykuły opisujące także inne metody zapobiegania ciąży. Ponadto kontakt do lekarza ginekologa, który odpowie na WSZYSTKIE Wasze pytania. Zachęcam także do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku. Pozdrawiam eRzecznik Wpadka.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2010 20:18
A może nie każdy nastolatek jest taki sam? Pomyślałaś o tym? Ciekawe czy obecni "dorośli" byli przykładną młodzieżą. Wszyscy traktują młodzież jak najgorsze zło, ale chyba poprzednie pokolenia zapracowały sobie na takie miano bo od dawna mówi się że młodzież jest najgorsza. Nie mówię, że wszyscy są aniołkami, ale nie mierz wszystkich jedną miarą!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2010 19:13
Chyba wy nic nie wiecie, wenery to moje hobby ;c
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2010 17:43
a my mamy od ścieżki babkę lekko porombaną ale świetną
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2010 15:03
Prawda jest taka, że w szkole mamy narzucany o wiele większy materiał niż inne kraje, a tego co jest na prawdę ważne dla nas, czyli my sami, to o tym nas w ogóle nie informują.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo