Jak na kobiecy nastrój (i związek) wpływają pigułki antykoncepcyjne?

Gorzej niż myślisz! A wszystko odbija się na związku!
Jak na kobiecy nastrój (i związek) wpływają pigułki antykoncepcyjne?
25.10.2010

Wahania nastrojów od głębokiej eufroii, łagodności i wyrozumiałości aż po furię, zazdrość i zaborczosć. Co jest przyczyną takich emocjnalnych huśtawek?

To wina pigułek antykoncepcyjnych, które bierze kobieta. Zawierają zbyt dużo estrogenu – donosi „The Daily Mail”.

Naukowcy przestrzegają kobiety, które przyjmują pigułki z dużą zawartościa estrogenu, żę mogą ryzykować konfliktem z związku, a nawet jego zakończeniem.

Teorię potwierdzają badania przeprowadzone przez doktora Craiga Robertsa z University of Stirling w Danii na grupie kobiet w wieku od 17 do 35 lat.

Kobiety brały tabletki antykoncepcyjne z różnym poziomem estrogenu i równocześnie prowadziły dzienniczki, w których zapisywały wszelkie zachowania i emocje wobec swoich parterów.

Wyniki pokazały, iż kobiety, które zażywały pigułki z wysokim poziomem tego hormonu głęboko wierzyły w to, że ich mężczyzna je zdradza. To przekonanie zwiększało się wraz z ilością estrogenu w tabletce.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Efekty uboczne przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych

Irygacja pochwy – tak czy nie?

Komentarze (53)

Ocena: 5 / 5
Sanva (Ocena: 5) 19.08.2015 12:01
Wita, chciałam przestrzec osoby które zamierzają brać tabletki ! Wysoka skuteczność gwarantowana ale jak to działa na organizm. Wszyscy są inni, i inaczej reagują na tabletki. Ja niestety bylam bardzo podatna i wystąpiły u mnie krwawienia, opuchniecie piersi i złość której niestety nie dostrzegałam. W ten o to sposób tabletki spowodowały rozpad mojego związku i moje cierpienie. Mój były postanowił zakończyć związek bo sie nie dogadywaliśmy, ja nie wiedziałam co sie ze mną dzieje, bylam w jakimś amoku. Nie panowała nad soba. Teraz kiedy jest za późno wiem ze to wina tabletek. Kobiety nie popełniajcie tego błędu. Pozdrawiam.
odpowiedz
IIIII (Ocena: 5) 19.11.2014 19:56
Kobiety ktore przez to przeszły i rzuciły w cholere prosze o pomoc bo strace rodzine mamy 4 miesiecznego synka... niestety nie moge podac strony bo blokują... jest to temat "Forum Psychologia Powrót + Odpowiedz "Agresja, brak uczuć i obojętność przy tabletkach anty" na forum abcZdrowie . pl
odpowiedz
ala (Ocena: 5) 03.08.2014 20:04
kosmos!!! biorę 3 miesiąc evrę plastry, ciągle jestem wzdęta, mam parcie na pęcherz i pojawiła się duża płaczliwość, depresyjność, suchość pochwy nie do zniesienia, do tego duże zmęczenie, senność, nie polecam! jestem załamana, czekam na koniec tego gówna, odklejam i szukam innej metody antykoncepcji, okazuje się że te objawy są dość powszechne u kobiet, nie wiem jak żyją te co stale biorą tabsy czy plastry!!!!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 26.11.2013 23:11
to prawda nie czuje sie dobrze i wszystko mnie denerwuje musze ginekologa zmienić bo nawet zadnych badań mi nie zrobił
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.02.2013 01:51
zawsze jako partner nie byłem przekonany do antykoncepcji hormonalnej u kobiet, w nieodległej pamieci moja partnerka zapytała mnie o zdanie co do antykoncepcji hormonalnej wiec wyjasnilem ze nie jestem zwolennikiem, oczywiscie zdezylem sie z irytacja z jej strony , nie posluchala mnie i postanowila za nas dwoje, pol roku pozniej byl end :( , teraz od prawieroku bylem z nowa dziewczyna, wszystko bylo cudownie, (łza mi sie kreci ) zaczela rowniez brac tabletki i stwierziła ze mnie nie kocha i nie pokocha, wow, juz nie jestesmy razem :( dziwny zbieg okolicznosci co do własciwosci tych tabletek , ale nie przetłumaczysz :(
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo