Co składa się na wagę kobiety w ciąży? Specjalistka wyjaśnia

Fizjoterapeutka uroginekologiczna postanowiła rozprawić się z popularnym mitem.
Co składa się na wagę kobiety w ciąży? Specjalistka wyjaśnia
Fot. Unsplash
03.12.2023

Niektóre kobiety boją się, że znacznie przytyją w trakcie ciąży. Joanna Piórek-Wojciechowska, która jest fizjoterapeutką uroginekologiczną opublikowała na Instagramie krótkie nagranie, na którym wyjaśniła, co składa się na wagę kobiety w końcowym etapie ciąży.

Zobacz także: Śniadanie, które pomaga schudnąć. Wystarczy połączyć ze sobą płatki owsiane, mleko i…

Co składa się na wagę kobiety w ciąży?

Do filmiku Joanny Piórek-Wojciechowskiej dotarł portal kobieta.gazeta.pl. Na nagraniu specjalistka postanowiła rozprawić się z popularnym mitem. Wyjaśniła, co składa się na wagę kobiety pod koniec ciąży. Wiele z nas boi się bowiem, że znacznie przytyje. Jak się jednak okazuje, dodatkowe kilogramy to jednak nie tłuszcz. Na opublikowanym nagraniu Joanna Piórek-Wojciechowska porównała poszczególne wartości do popularnych produktów spożywczych, by dobrze zobrazować sytuację. W taki sposób dowiedzieliśmy się, że na wagę ciężarnej przed porodem składa się przede wszystkim waga dziecka – ok 3,5 kg. To także piersi (nawet 2 kg), macica (1-1,5 kg), łożysko (0,5-1 kg), krew i inne płyny (1,5-2 kg) oraz płyn owodniowy (1,5-2 kg).

Należy pamiętać, że tycie w ciąży to kwestia indywidualna i u każdej kobiety będzie wyglądać nieco inaczej. Najczęściej ciężarne najbardziej przybierają na wadze w drugim trymestrze.

Zobacz także: Podwójne szczęście. Co może mieć wpływ na wystąpienie ciąży bliźniaczej?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Piórek-Wojciechowska (@kobieca_fizjoterapia)

Polecane wideo

Jak urządzić przytulną czytelnię w domu? Aranżacyjne pomysły na bibliotekę marzeń
Jak urządzić przytulną czytelnię w domu? Aranżacyjne pomysły na bibliotekę marzeń - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
monisia (Ocena: 5) 18.12.2023 22:11
Pamiętajcie, że po porodzie nie zawsze jest kolorowo. Czasem sa konieczne specjalne ćwiczenia, ja musiałam kupić rozszerzacze pochwy. Polecam Femila, jakby któraś potrzebowała 😉
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.12.2023 22:07
Chciałabym zajść w ciążę. Na razie kontroluję płodność - do wyznaczania dni płodnych używam testera owulacyjnego Afrodyta na ślinę
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.12.2023 18:30
Najwiecej wazy grube dupsko i bebech.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.12.2023 11:05
Mi w ciąży ludzie często mówili, że nie można przytyć więcej jak 12-13kg. Zawsze byłam drobna, w ciąży też się nie objadałam, a przytyłam 22kg! Tylko, że większość, to była woda, która zeszła ze mnie szybko po porodzie (3 misiące po porodzie ważyłam 4kg więcej niż przed porodem). Wiem, że nawet ginekolog w naszym mieście krzyczał na kobiety, które przytyły więcej niż te 13kg. Takie ograniczone myślenie jest często krzywdzące. Żeby trzymać te 13kg musiałabym głodować i całkowicie zrezygnować z soli, a sole też są dla organizmu ważne. Ludzie naczytają się głupot, a potem bezrefleksyjnie powtarzają. Fajnie, że chociaż na koniec artykułu jest zdanie o tym, że różne są organizmy, ale ciekawe ile osób to doczytało.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie