Jak często zmieniać bieliznę? Lekarka wyjaśnia

Okazuje się, że zmienianie bielizny raz dziennie czasami jest niewystarczające.
Jak często zmieniać bieliznę? Lekarka wyjaśnia
Fot. Unsplash (Renata Schaitza)
20.06.2023

Majtki to ważna część naszych codziennych stylizacji. Materiał, z którego je wykonano oraz fason mogą odgrywać kluczową rolę w kwestii naszego zdrowia. Jakie majtki nosić, a jakich unikać i jak często je zmieniać? Na te pytania odpowiada specjalistka.

Zobacz także: „Mąż nie brzydzi się takiej włochatej dotykać?”. Najgorsze słowa, które Polki słyszą od ginekologów

Lekarka tłumaczy, jak często powinno się zmieniać majtki

Dr Anna Horbaczewska, która na co dzień pracuje jako ginekolog-położnik, wyjaśniła dla portalu medonet.pl, że zmienianie majtek raz dziennie jest wystarczające. Zdarza się jednak także, że ze względów zdrowotnych warto robić to częściej, szczególnie w sytuacjach nawracających infekcji czy pojawiania się zwiększonej ilości wydzieliny. Specjalistka zwraca uwagę, że najlepsze dla kobiet są majtki wykonane z naturalnych i oddychających materiałów. Najbardziej odpowiednie będą te uszyte z bawełny. Z majtek stworzonych z materiałów syntetycznych najlepiej jest zrezygnować całkowicie. Lekarka dodaje, że dobre majtki to te, które są dopasowane do naszych kształtów. Nie powinny być jednak zbyt opięte, ponieważ wtedy mogą powodować otarcia skóry i śluzówki miejsc intymnych. Z kolei jeśli chodzi o stringi, dr Anna wyjaśnia, że to nie do końca tak, że w ogóle nie powinno się ich nosić. Ważne jest, aby pamiętać o dobrym rozmiarze. Specjalistka jeszcze raz podkreśla, że bielizna nie może być za ciasna.

Zobacz także: Jak spanie w majtkach wpływa na Twoje zdrowie? Lekarze są zgodni

Polecane wideo

Dzieli ich różnica 47 lat, ale chcą wziąć ślub. „Ona jest moim ideałem”
Dzieli ich różnica 47 lat, ale chcą wziąć ślub. „Ona jest moim ideałem” - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Zosia (Ocena: 5) 26.09.2023 23:29
Dla osób które nie rozumieją - wyjaśniam😊. Zmienianie bielizny raz na dzień często nie jest wystarczające. Nasze cipki produkują dużą ilość upławów (wydzieliny, śluzu z pochwy), szczególnie przy aktywności fizycznej oraz podnieceniu seksualnym. Nasze majtki stają się wilgotne, co powoduje dyskomfort. Polecam także stosować wkładki higieniczne. Najlepsza jest bielizna bawełniana. Ważne jest także to, aby majtki miały odpowiedni rozmiar, ponieważ mogą być zbyt ciasne i powodować dyskomfort oraz naruszać śluzówkę cipki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.06.2023 12:05
Jak ci śmierdzą majty to zmień.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie