Polska z najgorszym dostępem do antykoncepcji w Europie. Wyniki raportu

Sytuacja przedstawia się lepiej nawet w takich krajach, jak Białoruś, czy Rosja.
Polska z najgorszym dostępem do antykoncepcji w Europie. Wyniki raportu
Fot. Unsplash (Reproductive Health Supplies Coalition)
15.02.2023

8 lutego 2023 roku Europejskie Forum Parlamentarne na Rzecz Praw Seksualnych i Reprodukcyjnych opublikowało najnowszą edycję Atlasu Antykoncepcyjnego. Pierwsza edycja ukazała się w 2017 roku i od tamtej pory nasz kraj zajmuje ostatnie miejsce…

Zobacz także: Nie odwzajemniała jego uczuć. Pozwał ją na 3 mln dolarów

Wyniki raportu dot. dostępu do antykoncepcji

Jeśli chodzi o dostęp do antykoncepcji, sytuacja w Polsce nie wygląda dobrze. Antykoncepcja hormonalna oraz tzw. tabletka dzień po są dostępne na receptę. Dodatkowo, poziom refundacji środków antykoncepcyjnych przez państwo jest bardzo niski. Osoby w wieku od 19 do 25 lat nie mogą liczyć na żadne wsparcie w przypadku łatwiejszego dostępu do środków zapobiegania ciąży i chorobom przenoszonym drogą płciową. Na równie niskim poziomie jest edukacja i wspieranie osób, które potrzebują pomocy. W Polsce zajmują się tym głównie organizacje pozarządowe. Wynik, jaki uzyskał nasz kraj, to 33,5%. Dla porównania wynik Rosji wynosi 43%, a Białorusi 44%. W krajach takich jak Francja, Belgia i Wielka Brytania wskaźnik przekroczył 90%.

Warto zaznaczyć, że Twórcy Atlasu Antykoncepcyjnego przy powstawaniu rankingu brali pod uwagę jakość udostępnianych przez państwo materiałów informacyjnych dotyczących zdrowia reprodukcyjnego, zakres refundacji antykoncepcji, wymóg posiadania recepty czy łatwość dostępu do konsultacji ginekologicznej.

Zobacz także: „Noszenie tych naszyjników to grzech”. Ksiądz wskazał biżuterię, której nie wolno zakładać

Źródło: www.ofeminin.pl 

Polecane wideo

Mężczyźni zdradzają, które stylizacje robią na nich największe wrażenie
Mężczyźni zdradzają, które stylizacje robią na nich największe wrażenie - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2023 22:30
Potrzebuje seksu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.03.2023 17:36
Głupi naród rząd głupoli kościół rządzi Polskę to jak może być dobrze
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.02.2023 08:57
Bo w kaczotalibanie ma być jak powiedział jeden ich prominentny działacz - późna inicjacja, wczesne macierzyństwo - czytaj: masz pierwszy raz uprawiać, hue hue, segz jak masz 20 lat, a miesiąc później masz być w ciąży. Dziękuję, kurtyna.
odpowiedz
Ala (Ocena: 1) 15.02.2023 17:23
Przeca kondomy są w każdym sklepie i aptece. Tabletki anty wypisuje prawie każdy gin. Pewnie znajdzie się kilka postrzelonych ludzi, którzy odmówią sprzedaży ale bez przesady... Nie stać na gumkę to masz celibat. Dlaczego takie coś ma być fundowane z podatków? Lepiej wydać na edukacje dzieci, tylko niech to wróci do szkół!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2023 17:11
Za chwilę kaczor zabroni wszelkich tabletek, plastrów, spirali, gumek byleby polki się mnożyły jak króliki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie