Choroba miesiąca miodowego. Jak się przed nią ustrzec?

Wzmożona aktywność seksualna w czasie miesiąca miodowego sprzyja infekcji.
Choroba miesiąca miodowego. Jak się przed nią ustrzec?
Fot. Unsplash.com (We-Vibe Toys)
16.09.2022

Miesiąc miodowy to szczególny czas dla świeżo upieczonego małżeństwa. Zakochani poznają nawzajem siebie i puszczają wodze intymnych fantazji. Co jednak kiedy pojawia się przeszkoda w postaci choroby miesiąca miodowego? Podpowiadamy, jak się przed nią ustrzec.

Zobacz także: To często jedyny objaw nowotworu. Nie bagatelizuj go

Choroba miesiąca miodowego – co to?

Chorobą miesiąca miodowego określa się zapalenie układu moczowego. Objawia się ono bólem i często też pieczeniem przy oddawaniu moczu. Może temu towarzyszyć częstomocz, który będzie skutkował częstymi wizytami w toalecie. Zakażenie tego typu częściej dotyka kobiety. Czynnikiem ryzyka w przypadku zakażenia będzie aktywność seksualna. W trakcie miesiąca miodowego pary częściej współżyją, a to niesie ze sobą większe prawdopodobieństwo infekcji. W trakcie choroby może się pojawić ból brzucha oraz nudności i wymioty.

Choroba miesiąca miodowego – jak się przed nią ustrzec?

W profilaktyce choroby miesiąca miodowego podstawą jest zachowanie odpowiedniej higieny osobistej. Warto przy tym pamiętać, aby do mycia stref intymnych nie używać drażniących kosmetyków czy mydła. Jak się okazuje, bawełniana bielizna także zmniejsza ryzyko infekcji. Istotną rolę odgrywa również korzystanie z toalety po stosunku. Pozwoli to właściwie „przepłukać” cewkę moczową.

Choroba miesiąca miodowego – leczenie

Jeśli nawet pomimo profilaktyki, choroba miesiąca miodowego cię dopadnie, ważne jest odpowiednie leczenie. Możliwe, że lekarz zaleci wdrożenie antybiotyku. Leczenie uzupełniające w przypadku zakażenia polega na piciu dużej ilości płynów, których zadaniem będzie wypłukanie bakterii z dróg moczowych. Warto również brać suplementy zawierające witaminę C i żurawinę, ponieważ utrudniają one kolonizację bakteriom.

Zobacz także: Ile snu potrzebuje człowiek? Wytyczne dla różnych grup wiekowych

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Polecane wideo

Anna Lewandowska obchodzi dzisiaj urodziny. Przez ostatnie lata przeszła ogromną metamorfozę
Anna Lewandowska obchodzi dzisiaj urodziny. Przez ostatnie lata przeszła ogromną metamorfozę - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
Ania (Ocena: 5) 30.11.2022 16:22
Przy zakażaniu układu moczowego świetna jest żurawina, ale czasem nie wystarcza. Gdy mnie dopadło zakażenie stosowałam Ginjal Urit, który w swoim składzie ma tylko naturalne składniki. Oprócz żurawiny zawiera on liście rozmarynu, ziele damiana, korzeń żeń-szenia oraz owoce czarnego bzu. Razem szybko pomagają uporać się z zakażeniem.
odpowiedz
marlena (Ocena: 5) 29.09.2022 18:32
wiele ciekawych informacji o zdrowiu kobiety dowiaduję się zawsze z portalu naturalnaplodnosc.pl
odpowiedz
lidzia (Ocena: 5) 29.09.2022 18:18
dziewczyny, wiecie, że podczas okresu nie trzeba rezygnować z seksu? Wystarczy używać kubeczka menstruacyjnego Beppy Cup ;)
odpowiedz
Maria (Ocena: 5) 29.09.2022 18:09
polecam mechaniczne zabezpieczenie dla kobiet przed niechcianą ciążą- diafragmę Caya
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.09.2022 07:23
A kto dziś czeka że stukaniem do miesiąca miodowego? Poprostu to ciąg dalszy igraszek tylko już jako małżeństwo
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie