Jak fazy księżyca wpływają na kobiecy cykl? To zadziwiające!

Kobiece ciała są zintegrowane z rytmem wszechświata.
Jak fazy księżyca wpływają na kobiecy cykl? To zadziwiające!
Fot. iStock
02.09.2022

Księżyc wydaje się nam często daleki, jednakże na dobrą sprawę znajduje się w stosunkowo bliskiej odległości od naszej planety. To dlatego tak ma wielkie oddziaływanie na mnóstwo zachodzących na Ziemi zjawisk, takich tak na przykład przypływy, czy odpływy. Ludzie naturalnie również nie są na niego obojętni.

Zobacz także: Żegnaj poszarzała cero! Oto sprytny sposób na zachwycająco gładką i promienną skórę

Lunarne ciało kobiety

Otóż księżyc ma niemały wpływ nie tylko na psychikę, ale i na kobiece ciała. To niemalże lustro, w którym można zacząć badać naszą kobiecość. Długość cykli miesiączkowych jest w końcu zbliżona właśnie do comiesięcznego cyklu przeobrażania się księżyca. I on trwa przez około dwadzieścia osiem dni. Warto przy tym pamiętać, że cykl miesiączkowy to nie jedynie sama menstruacja, ale i owulacja, czy fazy zachodzące pomiędzy nimi. 

Za odpowiednik pełni Księżyca można uznać tak zwany czas około owulacyjny. W tym etapie czujemy się w pełni sił witalnych. Jesteśmy pogodne i nienasycone - mamy ochotę oraz energię na mnóstwo rozmaitych aktywności. Czujemy się nadzwyczaj szczęśliwe, a także bardzo zmysłowe. Chcemy jak najwięcej czasu spędzać wśród ludzi, bawić się, czy flirtować. Nie ma dla nas wtedy rzeczy niemożliwych. Bije od nas wielka księżycowa moc. 

Tuż po zakończeniu owulacji stan naszej życiowej energii powoli zaczyna się obniżać. Ubywa księżyca, a więc i naszej witalności. Na około osiem bądź siedem dni przed miesiączką dopada nas niepokój oraz irytacja. Przez to, że jesteśmy coraz bardziej rozdrażnione, na łeb na szyje spada również poziom naszej atrakcyjności. Księżyc słabnie, zupełnie zmienia swój kształt, a my przechodzimy emocjonalną i cielesną metamorfozę.  

Menstruację uważa się za odpowiednik księżycowego nowiu. W tym czasie najbardziej komfortowo czujemy się w odosobnieniu. Zbieramy siły i oczyszczamy się z negatywnej energii. Przybywający z każdym dniem księżyc na całe szczęście przynosi nam ponowne zwiększenie witalności. 

Zobacz także: Królowa stylu z Paryża. Poznajcie Marę Lafontan

Polecane wideo

Najmodniejsza jesienna biżuteria. Dzięki tym błyskotkom każdy Twój strój będzie bardzo stylowy
Najmodniejsza jesienna biżuteria. Dzięki tym błyskotkom każdy Twój strój będzie bardzo stylowy - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
iwona (Ocena: 5) 15.09.2022 21:56
Fazy cyklu to ja sprawdzam na termometrze owulacyjnym MySense, a nie na księżyc
odpowiedz
oli (Ocena: 5) 12.09.2022 23:19
jak mam problem natury ginekologicznej to wchodzę na portal naturalna płodność
odpowiedz
leosia (Ocena: 5) 12.09.2022 20:32
Bardzo ważne aby każda kobieta znała swój cykl. Trzeba robić kontrolę i zapisy cyklu, ja korzystam z komputera płodności Afrodyta Smart
odpowiedz
antonina (Ocena: 5) 12.09.2022 20:26
okres to okropna sprawa, ja np czuję sama do siebie wtedy obrzydzenie, nie lubię, jak mnie ktoś dotyka. Podpaski są dla mnie czymś wstrętnym, tylko się przesuwają i podrażniają skórę. Używam od niedawna kubeczka menstruacyjnego Beppy Cup i nie mam zamiaru wracac kiedykolwiek do podpasek
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2022 19:44
Ja swój cykl kontroluję i zapisuję przy pomocy monitora płodności Afrodyta Smart ze specjalną aplikacją na telefon
odpowiedz

Polecane dla Ciebie