Wibrator będzie wystawiany na receptę? Naukowcy wyliczają korzyści płynące z tego rozwiązania

Ich zdaniem ten gadżet jest zbawienny dla zdrowia intymnego kobiet.
Wibrator będzie wystawiany na receptę? Naukowcy wyliczają korzyści płynące z tego rozwiązania
Fot. Unsplash
28.05.2022

Seksualność od zawsze była tematem tabu. Często jest kojarzona z czymś wstydliwym, a nawet grzesznym. Takie podejście do intymności nie pozostaje bez wpływu na postrzeganie własnego ciała czy na edukację seksualną. Efekt? Wielu młodych ludzi w obliczu braku rzetelnej wiedzy poszukuje jej na własną rękę w zupełnie nieodpowiednich źródłach, co często skutkuje wypaczonym obrazem seksualności. 

Zobacz również: Karezza. Dlaczego pary uwielbiają tę nietypową formę zbliżenia?

Podobnie jest z tematem masturbacji, powszechnie uważanej za coś niestosownego i wstydliwego, nawet mimo faktu, że ma ona istotne korzyści m.in. dla zdrowia fizycznego i psychicznego, zwłaszcza w przypadku kobiet. Potwierdzają to wyniki badań, na podstawie których naukowcy sugerują, że wibratory powinny być wypisywane pacjentkom na receptę. 

Wibrator na receptę? Naukowcy opowiadają się za tym pomysłem 

Do takich wniosków doszli badacze, którym przewodziła Alexandra Dubinskaya z Cedar-Sinai Medical Center w Los Angeles. Wyniki ich pracy zostały opublikowane w czasopiśmie “The Journal of Urology”. 

Naukowcy przeanalizowali 21 badań na temat korzyści płynących z używania wibratorów przez kobiety. Znaleźli dowody na to, że masturbacja tymi gadżetami erotycznymi poprawia mięśnie dna miednicy, redukuje ból sromu, a także pomaga na nietrzymanie moczu i przyczynia się do ogólnej poprawy zdrowia seksualnego. 

Ponadto zdaniem badaczy używanie wibratora podczas masturbacji przez kobiety zmniejsza czas potrzebny do osiągnięcia orgazmu, a także pozwala przeżyć go wielokrotnie, co z kolei przekłada się na zmniejszenie poziomu stresu. 

Bazując na tych wnioskach eksperci stwierdzili, że wibratory powinny być traktowane nie tylko jako zabawki seksualne, ale również jako narzędzia terapeutyczne. Idąc tym tropem sugerują, że wibratory mogłyby być wypisywane kobietom na receptę. Niebawem zespół badaczy z Los Angeles zaprezentuje swoje odkrycia na dorocznym spotkaniu naukowym Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego, gdzie przedstawi swoje zalecenia. 

Co sądzicie o takim pomyśle naukowców? 

Zobacz również: 3-letnia abstynencja. Aż tyle osób w tym czasie nie miało żadnego życia seksualnego

Polecane wideo

Polka znów została królową piękności. Zdobyła koronę Miss Irlandii Północnej
Polka znów została królową piękności. Zdobyła koronę Miss Irlandii Północnej - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.06.2022 15:15
Kiedyś wibratorem leczył przez 20 lat nie płodność pewien ginekolog z Warszawy nazywał się Czarkiewicz to napewno wypisywał na receptę wibrator
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 29.05.2022 00:32
Szczególnie nauczyielkom i urzędniczkom. Zawsze jak mam styczność z paniami z tych dwóch profesji, to myślę sobie, że przydałby się im porządny wibrator.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie