Trzy sytuacje, kiedy kolor krwi menstruacyjnej powinien Cię zaniepokoić

Koniecznie skonsultuj to z ginekologiem.
Trzy sytuacje, kiedy kolor krwi menstruacyjnej powinien Cię zaniepokoić
Fot. pexels (Anna Avilova)
18.05.2022

Miesiączka wiąże się z całym szeregiem przykrych dolegliwości: ból, osłabienie, pogorszenie nastroju, rozdrażnienie, ale ma też swoją pozytywną stronę - jej regularne pojawianie się jest oznaką zdrowia. Pod warunkiem, że krew menstruacyjna nie przybiera odcieni, które znajdziesz na poniższej liście. Wtedy jak najszybciej powinnaś skonsultować się ze swoim ginekologiem.

Polecamy także: Temat menstruacji wraca do Sejmu. Wszystko dzięki Okresowej Koalicji

Niepokojący kolor krwi menstruacyjnej

Różowy

- Krew menstruacyjna o różowym zabarwieniu może oznaczać niski poziom estrogenów. Dotyczy to szczególnie kobiet, które są aktywne fizyczne. Eksperci z American College of Obstetricians and Gynecologists udowodnili, że regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych może wpływać na stężenie tych hormonów w organizmie, co u niektórych kobiet powoduje zatrzymanie miesiączki – czytamy na serwisie o2.pl.

Jeśli przez cały okres twoja krew jest różowawa lub zauważysz, że miesiączki pojawiają się rzadziej niż powinny, koniecznie porozmawiaj o tym z ginekologiem.

Wodnisty

Miesiączka może również przybierać kolor wodnisty, co zazwyczaj jest oznaką anemii oraz braku najważniejszych witamin i mikroelementów w organizmie. Zrób u lekarza badania krwi, aby sprawdzić, jakie składniki powinnaś uzupełnić, by cieszyć się dobrym zdrowiem.

Szarawy

Ten odcień powinien skłonić cię do jak najszybszej wizyty u lekarza. Prawdopodobnie jest objawem infekcji lub choroby przenoszonej drogą płciową. Często pojawia się również u kobiet, które poroniły.

Zobacz także: Ten kraj jako pierwszy w Europie wprowadza urlop menstruacyjny. To aż trzy wolne dni w miesiącu

Źródło: o2.pl

Polecane wideo

Kosmiczna „wielka piątka”. To właśnie te planety decydują o tym, jaką osobą jesteś
Kosmiczna „wielka piątka”. To właśnie te planety decydują o tym, jaką osobą jesteś - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
bii (Ocena: 5) 29.06.2022 00:40
kobiety musza kontrolować swoje cykle, ponieważ to daje wiedzę o ich zdrowiu, ja wyznaczam płodność za pomocą termometru owulacyjnego MySense i polecam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.05.2022 17:28
Dziewczyny mówie wam, od kiedy używam tamponów beppy cup to okres nie jest męczący. Mam bardzo obfite miesiączki i było mi ciężko znaleźć jakiś produkt higieniczny, przy ktorym nie przeciekało by mi w trafcie okresu, a te tampony bomba
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie