Współżycie podczas okresu to już nie tabu. Dla 69 proc. z nas to norma

Jego korzyści są nie do przecenienia.
Współżycie podczas okresu to już nie tabu. Dla 69 proc. z nas to norma
Fot. iStock
16.03.2022

Zarówno współżycie, jak i miesiączka latami były postrzegane za tematy tabu i coś, o czym w żadnym razie nie powinno się mówić otwarcie. A gdy połączyć ze sobą te dwie kwestie? Dla wielu osób to niewyobrażalne, nawet jeśli w rzeczywistości to zupełnie normalna sprawa.

Zobacz również: Dziwny, ale powszechny rodzaj bólu miesiączkowego. Ujawniły go TikTokerki

Wiele osób postrzega współżycie podczas miesiączki jako coś niestosownego czy wręcz nieczystego. Nie dziwi więc, że latami było to jedno z największych tabu związanych zarówno z seksem, jak i z okresem. Jednak w ostatnim czasie narracja wokół tego tematu wreszcie zaczyna się zmieniać. Pomagają w tym badania, które jasno pokazują, że zbliżenie intymne podczas menstruacji jest nie tylko czymś naturalnym, ale także ma szereg korzyści.

Seks podczas okresu już nie jest tabu. Uprawia go 69 proc. par

Potwierdza to najnowsze badanie przeprowadzone przez firmę OnePoll na zlecenie marki Intimina, producenta m.in. kubeczków menstruacyjnych. W ankiecie wzięło udział 2 tys. aktywnych seksualnie respondentów ze Stanów Zjednoczonych.

Co się okazało? Dla 69 proc. ankietowanych seks podczas miesiączki to norma i często się na niego decydują. Zdaniem 88 proc. pytanych takie zbliżenie w żadnym wypadku nie powinno być powodem do wstydu.

Badani wskazali również szereg korzyści jakie niesie ze sobą współżycie podczas okresu. Są to m.in. bardziej intensywne orgazmy (62 proc.), łagodzenie bólu miesiączkowego (69 proc.), skrócenie cyklu (61 proc.) oraz zwiększenie libido (40 proc.).

To badanie podkreśla, że seks podczas menstruacji jest nie tylko akceptowalny, ale także ma potencjalne korzyści, a ponad wszystko – jest naszą personalną decyzją. Nie musimy dłużej wstydzić się uprawiania seksu podczas okresu albo czuć się z tym niekomfortowo

- komentowała dr Alyssa Dweck, ekspertka związana z marką Intimina.

Ankietowani zwracali uwagę również na odpowiednie warunki, które ich zdaniem powinny zostać spełnione, aby zbliżenie podczas okresu było bezpieczne i komfortowe. Dla 77 proc. jest to seks pod prysznicem lub w wannie, podczas gdy 71 proc. par stawia tylko na jedną pozycję, a 74 proc. zabezpiecza się prezerwatywami.

Co sądzicie o wynikach tego badania?

Zobacz również: Ponad 1/4 kobiet jest szykanowana z powodu okresu. Nawet we własnych domach

SONDA
Co sądzisz o seksie podczas okresu?
Co sądzisz o seksie podczas okresu?

Polecane wideo

Horoskop miłosny na MARZEC
Horoskop miłosny na MARZEC - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 4.75 / 5
pamela (Ocena: 5) 30.05.2022 15:26
Specjalne tampony z gąbeczki są przeznaczone do używania podczas seksu przy miesiączce. Są bardzo chłonne i świetnie sprawdzają się także podczas treningów, na basenie, czy w saunie. Nie wiem więc skąd takie oburzenie w komentarzach
odpowiedz
Julia32 (Ocena: 5) 15.05.2022 11:00
Nie uprawiam seksu podczas okresu
odpowiedz
Sex (Ocena: 5) 12.05.2022 07:16
Poliż moja cipkę 😀😀😝😝
odpowiedz
marta (Ocena: 5) 22.04.2022 12:40
kubeczki menstruacyjne Beppy Cup są właśnie przeznaczone do używania w trakcie okresu do seksu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.04.2022 22:07
Większość to jakieś cioty dewoty.:--))))
odpowiedz

Polecane dla Ciebie