Rząd wprowadzi rejestr ciąż? Ministerstwo Zdrowia już przygotowało projekt ustawy

„Ci ludzie dążą do tego, aby mieć rejestr i podgląd, która z pań jest w ciąży, a która jeszcze nie”.
Rząd wprowadzi rejestr ciąż? Ministerstwo Zdrowia już przygotowało projekt ustawy
Fot. Pexels.com
24.11.2021

“Rząd od 1 lipca wprowadza rejestrację ciąż. Wszelkie podmioty lecznicze będą wprowadzać do Systemu Informacji Medycznej info o pacjentkach z ciążami”. Taka informacja pojawiła się kilkanaście godzin temu na facebookowym profilu senatora Krzysztofa Brejzy. Do swojego wpisu polityk dodał zdjęcia projektu, który zakłada zmiany w ustawie. 

Zobacz również: Aborcja na równi z zabójstwem? Do Sejmu trafił nowy projekt

I rzeczywiście - jak podaje portal gazeta.pl, na rządowych stronach został opublikowany projekt nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia ws. szczegółowego zakresu danych przekazywanych do Systemu Informacji Medycznej. Nowe prawo ma wejść w życie w od 1 lipca 2022 roku. 

Rząd wprowadzi rejestr ciąż? Powstał projekt ustawy 

Jak czytamy w projekcie ustawy, do SIM mają trafiać m.in. informacje służące identyfikacji podmiotu medycznego czy informacje o alergiach, grupie krwi oraz ciąży. 

Usługodawcy udzielający świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, ale także realizujący je komercyjnie, będą mieli obowiązek raportowania do Systemu Informacji Medycznej faktu ciąży u pacjentki 

- głosi projekt. Oznacza to, że o ciąży mają informować zarówno placówki leczące w ramach NFZ, jak i te prywatne.  

Senator Brejza poinformował za pośrednictwem swoich kanałów w mediach społecznościowych, że już skierował w tej sprawie stosowne pisma do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry oraz do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, domagając się wyjaśnień na temat tego, kto zainicjował zmianę w ustawie oraz jaki jest jej cel. 

 

Tak jak w krajach fundamentalistycznych traktuje się kobiety jak przedmioty, tak Polska zaczyna przypominać taki kraj Ameryki Łacińskiej albo z Bliskiego Wschodu czy Afryki. Kobieta będzie rejestrowana. Nie będzie kolczyka zakładanego kobiecie, ale ci ludzie dążą do tego, aby mieć rejestr i podgląd, która z pań jest w ciąży, a która jeszcze nie. Po co? Skoro mają prokuraturę, rejestry, do których ma wgląd prokuratura Ziobry i służby Kamińskiego. Można potem weryfikować, która z pań była w ciąży, która poroniła, a może nie poroniła, bo coś się stało i wyjechała za granicę. A jeżeli poroniła w Polsce, to czy poroniła naturalnie. To jest realizacja projektu radykałów z PiS 

- mówił Krzysztof Brejza w rozmowie z portalem gazeta.pl. 

Na doniesienia zareagowały również aktywistki z organizacji Aborcyjny Dream Team. 

Dostajemy od wielu z was, zaniepokojonych, linki i screenshoty do informacji o tym, jakoby gdzieś na zapleczu powstawał centralny rejestr ciąż. 

Na ten moment możemy powiedzieć o tym projekcie tylko tyle, że nic nie możemy o nim powiedzieć. Lakoniczne urywki publikowane w social mediach służą wyłącznie podkręcaniu nastrojów, a wam zamiast stresów życzymy raczej spokojnych wieczorów. Dlatego też na razie tylko sygnalizujemy: badamy ten temat, jesteśmy czujne ale nie zakładamy najgorszego. Nie zostaniecie bez informacji zwrotnej. 

Zobacz również: Sondaż. Po wyroku TK ws. aborcji prawie połowa Polaków jest mniej chętna do posiadania dzieci

Polecane wideo

„Od zawsze marzyłam o licznej rodzinie”. Poznajcie 24-letnią mamę, która ma… 21 dzieci!
„Od zawsze marzyłam o licznej rodzinie”. Poznajcie 24-letnią mamę, która ma… 21 dzieci! - zdjęcie 1
Komentarze (94)
Ocena: 4.96 / 5
Ksiądz aborcjonista (Ocena: 5) 12.01.2022 11:25
Tylko pięciu z dziesięciu tysięcy Niemieckich ginekologow zgodziło się na podpięcie do aparatury, wykrywającej podniecenie. Niemieckie stowarzyszenie ginekologiczne załamane postawą lekarzy, czyżby mieli coś do ukrycia.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 27.11.2021 07:20
A to początek anty kobiecych ustaw. Następna to ustawa rozwodowa. Rozwód ma trwać dwa lata, w tym nauki,seperacje itp i nie ważne że będzie ugodowy bedzie obowiązywać ta sama procedura. Rząd będzie wprowadzał kościelne ustawy przez dwa lata ma wprowadzić 14 ustaw anty kobiecych to zaplata za byłe i przyszłe poparcie. Kościół zawsze nie na widział kobiet dla nich to grzech wcielony.
zobacz odpowiedzi (5)
***** *** i Konfederację (Ocena: 5) 26.11.2021 23:51
***** *** i Konfederację
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.11.2021 19:19
Istny koszmar. To już się staje coraz bardziej agresywne. Aż się boję jaki będzie kolejny pomysł tych potworów.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 25.11.2021 23:50
Mam 31 lat. Kiedy mam wizytę u lekarza, jakiegokolwiek, czy to neurolog, pediatra czy okulista, to wszyscy pytają tylko ciążę, przyszłe leczenie uzależniają od dziecka którego jeszcze nie am i nie zamierzam mieć. Oczywiście chodzi o dobro przyszłego człowieka. A jak mnie się żyje że gorszymi dla mnie lekami, to nie jest już ważne. Ważne jest to potencjalne dziecko. Lekarze są za PO lub KO. Dlatego głosujmy na Konfederację!
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie