Twoi rodzice używali antykoncepcji? Czekają Cię problemy psychiczne. Tak przekonuje katolicka TikTokerka

Apeluje też do obserwatorek o skromność, bo to kobiety są odpowiedzialne za wpływ, jaki ich ciało wywiera na innych.
Twoi rodzice używali antykoncepcji? Czekają Cię problemy psychiczne. Tak przekonuje katolicka TikTokerka
Fot. TikTok.com (@najjjka)
17.11.2021

Przedstawiciele Kościoła katolickiego starają się dotrzeć do wiernych na różne sposoby, również dzięki nowym technologiom. Coraz większa liczba duchownych zakłada swoje profile m.in. na Instagramie czy na TikToku. Swoje konto w tym pierwszym serwisie ma nawet papież Franciszek. 

Zobacz również: Już nie TikTok, tylko NunTok. Poznajcie zakonnice, które swoimi filmikami robią prawdziwą furorę

Także osoby głęboko wierzące wykorzystują tego typu platformy w celu szerzenia wiary. Jedną z nich jest TikTokerka o pseudonimie @najjjka. W ostatnim czasie o internautce zrobiło się głośno w kontekście nagrań, w których porusza głównie tematy związane ze współżyciem przed ślubem, antykoncepcją i masturbacją. 

TikTokerka przestrzega przed antykoncepcją i masturbacją  

Najjjkę obserwuje na TikToku już prawie 256 tys. osób, a jej filmiki zebrały łącznie ponad 7 mln wyświetleń. Dziewczyna chętnie wyjaśnia swoim obserwującym m.in. jakie zachowania uchodzą za grzechy w Kościele katolickim. 

W jednym z nagrań Najjjka odnosi się do komentarza internautki, która przekonuje, że w związkach bez ślubu (i ze współżyciem) bywa więcej szacunku, niż w tych po ślubie. Co na to TikTokerka? 

W związkach, w których jest współżycie, a nie ma ślubu, w pewien sposób układa się bardzo dobrze. To jest taka iluzja szczęścia, którą daje nam szatan. Ale jak to mówi taki jeden ksiądz: “Ile przyjemności przed małżeństwem, tyle krzyży w małżeństwie”.  

@najjjka

Odpowiedz użytk. @bubble_dont_burst pozdrawiam! // Instagram/YouTube: najjjka ❤️

♬ dźwięk oryginalny - najjjka

TikTokerka przestrzega również przed eksponowaniem ciała i przekonuje, że to zwłaszcza młode dziewczyny powinny się zakrywać. 

Nasze ciało należy w 100 proc. do Boga. Ogólnie ciało jest świątynią naszej duszy i mamy dbać o nasze ciało, a nie prowadzić do rozpusty i do podjarania innych ludzi. Szczególnie my, kobiety, mamy się bardziej zakrywać niż odkrywać. Mamy ukazywać wszystkim ludziom na świecie czystość, a nie powiedzieć: “Ej, słuchajcie, patrzcie jakie mam świetne ciało, patrzcie na mnie, oglądajcie”. Wtedy to już jest pycha. My, kobiety, mamy się bardziej zakrywać, bo jesteśmy też odpowiedzialni za ludzi, którzy się pod naszym wpływem podjarają, pod wpływem naszego patrzenia na ciało. 

@najjjka

Odpowiedz użytk. @filipka3105 Instagram/YouTube: najjjka ❤️

♬ dźwięk oryginalny - najjjka

Najjjka wiele uwagi poświęca tematom związanym z antykoncepcją i masturbacją. Mówi, że według Kościoła to grzechy ciężkie, z których powinno się jak najszybciej wyspowiadać. 

Tabletka “dzień po” jest bardzo ciężkim grzechem. To zamknięcie na życie i wyrzucenie możliwości rozwinięcia życia w kobiecym łonie. Tutaj podobnie to działa jak antykoncepcja i aborcja, tylko to są dwie rzeczy, wręcz bym powiedziała w jednym. (...) Jeśli ktoś ma problem, to niech nie wchodzi z partnerem do łóżka. Chyba chodziliście na biologię i wiecie, jak działa pójście do łóżka z partnerem. Jeśli ktoś nie chce dziecka, to niech ze sobą nie współżyje. 

@najjjka

Instagram/YouTube: najjjka

♬ dźwięk oryginalny - najjjka

W jednym z filmików TikTokerka cytuje salezjanina Dominika Chmielewskiego i przekonuje, że dzieci osób, które stosowały antykoncepcję są bardziej narażone na depresję, ponieważ już od momentu poczęcia wiedzą, że “nie są chciane”. 

Jeśli jesteś wpadką swoich rodziców albo twoi rodzice zabezpieczali się i używali antykoncepcji, to jest większe prawdopodobieństwo, że będziesz czuł się niezbyt dobrze w swojej skórze. Będziesz mógł mieć objawy depresji i nerwic. Stany lękowe. Wszystko przez to, że już od małego, od samego swojego poczęcia, ty i twoja dusza odczuwałeś, że nie jesteś chciany na tym świecie. (...) Dziecko małe czuje to i przez to później w życiu spotykają ludzi problemy psychiczne. 

Co sądzicie o filmikach Najjjki? 

Zobacz również: Ksiądz porównuje kobiety do „brudnych szklanek”. Nawiązuje do czystości przedmałżeńskiej

Polecane wideo

Najnudniejsze znaki zodiaku. Przebywanie w ich towarzystwie bywa prawdziwą torturą
Najnudniejsze znaki zodiaku. Przebywanie w ich towarzystwie bywa prawdziwą torturą - zdjęcie 1
Komentarze (64)
Ocena: 4.41 / 5
gość (Ocena: 5) 05.07.2022 16:11
Nie no, powrót do średniowiecza? Myślałam, że to było ponad tysiąc lat temu...
odpowiedz
Kwiatek (Ocena: 5) 03.04.2022 10:51
Jak można gadac takie głupoty i yy nawet nie wiecie co czuje kobieta po gwałcie!
odpowiedz
monika (Ocena: 5) 29.12.2021 18:25
każdy ma prawo wiedzieć jak zapobiegać ciąży i jak planować. Są różne metody i jeśli katecheta musi to niech mówi, ale z sensem. Jest metoda objawowo-termiczna, są urządzenia pomocnicze (nie kalendarzyk!) ja używam Afrodyta Smart i jest super
odpowiedz
lenka (Ocena: 5) 07.12.2021 16:18
Tak sobie myślę że gdyby to miała być prawda i rodzice stosowaliby antykoncepcję to przecież bym się nie urodziła :D Teraz antykoncepcja jest bardzo skuteczna, a tabletki nowej generacji np vines zawierają niewielką dawkę hormonów, nie ma się czego bać :)
odpowiedz
sabina (Ocena: 5) 30.11.2021 19:22
Nie ma opcji, ale nie zaszkodzi sprawdzać dni płodnych w razie pełnego stosunku ta informacja jest ważna. Możesz kontrolowa dni płodne na testerze owulacyjnym na ślinę Afrodyta
odpowiedz

Polecane dla Ciebie