Płeć dziecka: Czy da się ją zaplanować przy naturalnym zapłodnieniu?

Jest kilka ciekawych teorii na ten temat.
Płeć dziecka: Czy da się ją zaplanować przy naturalnym zapłodnieniu?
Zdjęcie autorstwa Jonathan Borba z Pexels
23.10.2021

Zazwyczaj, gdy pyta się przyszłe mamy o to, czy wolałyby mieć syna czy córkę, większość z nich odpowiada, że najważniejsze to urodzić zdrowego malucha. I choć trudno się z tym nie zgodzić, przeważnie jest też tak, że dana para marzy jednak o konkretnej płci – szczególnie gdy mowa o drugiej i kolejnej pociesze. Powstaje więc tutaj pytanie – czy da się ją zaplanować, gdy staramy się o dziecko w naturalny sposób?

Przeczytaj też: Kiedy masz DNI PŁODNE?

Czy płeć dziecka można zaplanować, gdy stara się o nie w naturalny sposób?

Faktem jest, że gdy dochodzi do zapłodnienia metodą in vitro, dzięki odpowiednim technologiom, można zaplanować płeć potomka. A co z poczęciem naturalnym? Tutaj mamy do czynienia z pewnymi teoriami, które niestety nie mają potwierdzonej skuteczności. Opierają się one bowiem na domniemaniach. Niemniej – co szkodzi spróbować?

Co zrobić, jeśli chce się zostać rodzicem chłopca? W takiej sytuacji najlepiej współżyć wyłącznie w czasie owulacji. Dlaczego? Chodzi o to, że męskie plemniki są szybsze niż żeńskie i to one jako pierwsze mogą zapłodnić komórkę jajową. Ponadto uważa się też, że w staraniach o chłopca może pomóc regularne picie kawy przez kobietę. Nasze babcie nałożyłyby ci na talerz również duże ilości pomidorów, orzechów, roślin strączkowych i innych produktów zawierających potas.

A jak mogą wyglądać starania o dziewczynkę? W takiej sytuacji do zbliżenia powinno dość kilka dni przed owulacją.  Żeńskie plemniki są wtedy cięższe niż męskie. I choć wolniej się poruszają, to mogą dłużej przetrwać. Męskie plemniki nie przetrwają tak długo w drogach rodnych kobiety, bo środowisko w tym miejscu jest dla nich nieprzyjazne. A co z dietą? Jeśli marzysz o córce, jedź produkty, które są bogatym źródłem wapnia, czyli na przykład przetwory mleczne, suszone owoce czy zielone warzywa.

Ciekawostka? Istnieją badania, z których wynika, że płeć determinuje też w pewnym stopniu wiek rodziców. Jeśli mowa o dojrzałej parze, szanse na dziewczynkę znacznie wzrastają. Poza tym uważa się też, że poczęciu córeczki sprzyjają też poprzednie ciąże, ponieważ zwiększa się poziom beta hCG.

 

Polecane wideo

Ta blogerka ma niesamowite włosy. Jej fryzury wywołują masowy zachwyt!
Ta blogerka ma niesamowite włosy. Jej fryzury wywołują masowy zachwyt! - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
moniczka (Ocena: 5) 18.03.2022 11:34
planujemy dzidziusia z pomocą komputera cyklu Cyclotest MyWay
odpowiedz
beata (Ocena: 5) 26.10.2021 20:46
najważniejsze by w końcu powiodły się starania; ja teraz kupiłam monitor płodności afrodyta smart, koleżanka poleciła i mam nadzieję, że w końcu i mi się uda zajść w ciążę
odpowiedz

Polecane dla Ciebie