„Menstruacja nie ma płci”. Powstała bielizna okresowa dla osób transpłciowych i niebinarnych

„To niezwykle ważne, aby zapewnić zdrowie i inkluzywność wszystkim osobom, które menstruują”.
„Menstruacja nie ma płci”. Powstała bielizna okresowa dla osób transpłciowych i niebinarnych
Fot. Instagram.com (@pantys/@indexconectada)
30.06.2021

Bielizna menstruacyjna cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Powstają kolejne firmy, które oferują majtki, a nawet stroje kąpielowe wchłaniające krew miesiączkową. Dla wielu osób taka forma ochrony podczas okresu jest o wiele wygodniejsza niż korzystanie z podpasek i tamponów, a w dodatku bielizna menstruacyjna jest wielorazowego użytku, a zatem przyjazna środowisku. 

Zobacz również: Adidas pierwszą światową marką, która stworzyła menstruacyjne legginsy sportowe

Jedną z marek oferujących bieliznę okresową jest brazylijska firma Pantys. Ostatnio poszerzyła swój asortyment o szorty menstruacyjne dedykowane osobom transpłciowym i niebinarnym. Nowemu produktowi towarzyszy kampania reklamowa, w której wystąpiła trójka transmężczyzn, a przyświeca jej hasło, które głosi: “Menstruacja nie ma płci”. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Index (@indexconectada)

Pantys wprowadza szorty menstruacyjne dla osób transpłciowych 

Szorty menstruacyjne o nazwie The Boxer zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach osób niebinarnych, które również mogą doświadczać miesiączki. Produkt był też testowany przez osoby transpłciowe aby upewnić się, że spełnia ich oczekiwania. 

Menstruacja nie ma płci - to niezwykle ważne, aby zapewnić zdrowie i inkluzywność wszystkim osobom, które menstruują. Naszym głównym celem jest zapewnienie dostępu do zrównoważonych produktów jak największej liczbie osób. 

Wraz z rozwojem marki zdaliśmy sobie sprawę z tego, że transmężczyźni są niewidzialni w społeczeństwie oraz zrozumieliśmy, że możemy pomóc umożliwić im wzięcie udziału w rozmowie wokół menstruacji 

- mówiła Emily Ewell, dyrektorka wykonawcza i współzałożycielka marki Pantys w rozmowie z portalem glamourmagazine.co.uk.

Z kolei Maria Eduarda Camargo, dyrektorka finansowa firmy, przekazała: 

Chcemy, żeby każdy czuł się mile widziany podczas menstruacji. W dzisiejszych czasach produkty menstruacyjne dostępne na rynku są przeznaczone dla kobiet i wzmacniają komunikację skierowaną do kobiecych odbiorczyń, ale to poważny problem dla mężczyzn, którzy miesiączkują. Wobec tego oferujemy nowy produkt, który jednocześnie zapewni widoczność, komfort i funkcjonalność podczas cyklu menstruacyjnego transmężczyzn. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez pantys (@pantys)

Kiedy rozpocząłem proces zmiany płci przestałem miesiączkować, ale pewnego dnia dostałem krwawienia i pomyślałem: “Wow, to moje ciało, to wciąż może się zdarzyć i to jest w porządku” 

- mówił Alex Kiyohara, jeden z transmężczyzn, który wystąpił w nowej kampanii firmy Pantys. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alexandre Kiyohara (@alekiyohara)

Menstruacja ograniczała moją wolność, nie mogłem funkcjonować ani podejmować moich własnych wyborów w społeczeństwie. Kolekcja Pantys jest bardzo ważna nie tylko dla transmężczyzn, ale dla wszystkich osób, które nie czują się komfortowo używając produktów przeznaczonych dla kobiet 

- dodał Jonas Mari, który również został zaproszony do współpracy z marką. 

Zobacz również: Zomato wprowadza urlop miesiączkowy. Nie tylko dla kobiet, także dla osób transpłciowych

Polecane wideo

Oni w ogóle nie wyglądają na swój wiek. Nie uwierzysz, ile tak naprawdę mają lat!
Oni w ogóle nie wyglądają na swój wiek. Nie uwierzysz, ile tak naprawdę mają lat! - zdjęcie 1
Komentarze (94)
Ocena: 4.66 / 5
elena (Ocena: 5) 19.08.2021 07:11
Fajne produkty można znaleźć na portalu naturalna plodnosc . pl
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.07.2021 06:46
Twoja kobieta korzysta z usług ginekologa mężczyzny , to znaczy że masz w domu ginekologiczną szparko dajkę .
odpowiedz
Anna (Ocena: 5) 09.07.2021 14:30
Dla kobiet polecam nowe kubeczki menstruacyjne do seksu Beppy Cup, są super
odpowiedz
I (Ocena: 5) 05.07.2021 21:11
Czujesz się kobietą będąc mężczyzna? Ok. To zmień płeć i żyj jak męzczyzna. Poddaj się operacji wytworzenia prącia z warg i łechtaczki. Życie seksualne po takiej operacji może być równie satysfakcjonujace co innych. Tylko trzeba się tego nauczyć i przyzwyczaić. Takie decyzje nie wiem czenu słuza. Rozumiem, że czesc osob nie moze z różnych względów poddać się operacji, ale obecnie znakomita większość poprostu nie chce. Wolą iść na łatwizne, przebierając się za kobietę ale już bez hormonów, bez operacji. Mieć jagnię i zjeść jagnię. I tworzą się jakieś nowe płcie nie mające czesto uzasadnienia w medycynie a nadmiernie przyzwalane sa ze źle pojętej tolerancji. Dochodzi do tego, że płeć pojmuje się jako coś plynnego co można zmienić z dnia na dzień. Nie mam nic przeciwko trans, nie mam nic przeciwko osobom które się nie identyfikują z żadną płcią. Ale jak ktoś mowi, ze czuje się mezczyzna i zostawia macice to coś nie halo. I to mówienie, że menstruują tylko osoby z macicami. Menstruują kobiety. A jak ktoś zostawił sobie macice to zostawił sobie kobiece narządy. I pod tym wzgledem jest kobietą. Już. Dlaczego o obojnakach mówi się, że mają cechy męskie i żeńskie? Bo mają np jądra (meskie) i jajniki (żeńskie). Idąc tym tropem nie powinno się tak mówić, bo jądra nie są męskie a jajniki nie są żeńskie, bo przecież macica nie jest kobieca tylko jest narządem występującym u rożnych płci tak samo jak jajniki i jądra sa to narządy występujące u róznych płci. Zaraz dojdziemy, że cechy płciowe to nie cechy płciowe i tak rozbudowane gruczoły piersiowe i szeroka miednica to nie cechy kobiece, bo to obraża transpłciowych mężczyzn którzy przecież nie zmienią faktu, że mają miednicę kobiecej budowy. Miesiączkują kobiety. Ktoś kto ma macicę jest kobietą. Psychologicznie nie musi być. Genetycznie też nie. Ale fizycznie ma cechy kobiety i jest pod tym względem kobietą.
zobacz odpowiedzi (3)
monipi (Ocena: 5) 05.07.2021 13:22
My na parafii mamy księdza który był kiedyś kobietą
odpowiedz

Polecane dla Ciebie