Biedronka walczy z ubóstwem menstruacyjnym. W tej akcji każdy może wesprzeć osoby potrzebujące

Można samemu skorzystać ze wsparcia, albo udzielić pomocy innym.
Biedronka walczy z ubóstwem menstruacyjnym. W tej akcji każdy może wesprzeć osoby potrzebujące
Fot. iStock
18.05.2021

Niedawno pisaliśmy o wyjątkowej i pierwszej tego typu inicjatywie podjętej przez sieć sklepów Lidl w Irlandii. Marka nawiązała współpracę z organizacjami wspierającymi osoby w kryzysie ubóstwa menstruacyjnego i zaczęła udostępniać im darmowe tampony i podpaski. 

Zobacz również: Lidl włącza się do walki z ubóstwem menstruacyjnym. Rozda darmowe podpaski i tampony Irlandkom

Teraz z radością informujemy, że podobne działania mają miejsce także w Polsce. Sieć sklepów Biedronka wraz z marką Femina zapoczątkowała akcję, dzięki której wszystkie osoby kupujące w marketach mogą realnie wesprzeć osoby dotknięte ubóstwem menstruacyjnym albo same skorzystać z pomocy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hey Girls (@heygirlsuk)

Biedronka walczy z ubóstwem menstruacyjnym. Każdy może pomóc 

Biedronka, jako pierwsza w Polsce sieć handlowa, uruchamia program “Razem zacznijmy okres zmian”. Już od 20 maja 2021 roku za zakup wybranych artykułów menstruacyjnych marki Femina będzie można otrzymać voucher o wartości tych zakupów.  

Taki voucher będzie można wykorzystać na dowolne produkty lub pomóc kobietom w potrzebie poprzez przekazanie jego wartości na rzecz organizacji społecznych działających w obszarze ubóstwa menstruacyjnego, zrzeszonych w ramach inicjatywy Okresowa Koalicja. 

Poprzez naszą akcję chcemy przyczynić się do tego, by każda kobieta w trakcie miesiączki mogła czuć się godnie i komfortowo. Ponad 80 proc. pracowników Biedronki oraz około 70 proc. naszych klientów stanowią kobiety. Zapraszamy również nasze klientki i klientów, by wspólnie z nami wsparli Okresową Koalicję, której skala działania pozwoli nam zadbać o potrzeby bardzo wielu kobiet i dziewcząt w całej Polsce 

- mówiła Karolina Błońska-Szubstarska, starszy menedżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w sieci Biedronka. 

Fot. Biedronka.pl

Jak to działa? W każdym miesiącu klienci posiadający kartę Moja Biedronka, którzy zakupią wybrane produkty higieny menstruacyjnej marki Femina, otrzymają voucher o wartości 100 proc. wydanej kwoty na te produkty (za maksymalnie 3 opakowania) do wykorzystania w ciągu 7 kolejnych dni kalendarzowych. Będzie można go wykorzystać na dowolne produkty dostępne w sklepach sieci Biedronka, z wyjątkiem standardowych wyłączeń (alkohol, papierosy, produkty żywienia początkowego, doładowania kart) lub przeznaczyć na pomoc kobietom w potrzebie. 

Dzięki współpracy Biedronki z Okresową Koalicją - inicjatywą zrzeszającą organizacje, aktywistki, aktywistów oraz ekspertki i ekspertów aktywnie zajmujących się tematyką menstruacyjną, klienci będą mogli zarejestrować niewykorzystany, a nadal ważny voucher na stronie www.biedronka.pl/okres-zmian, a Biedronka przekaże produkty o wartości tych voucherów na rzecz Okresowej Koalicji. Dzięki temu klienci zyskają wybór - czy osobiście skorzystać z tej formy wsparcia, czy wesprzeć organizacje zrzeszone w Okresowej Koalicji i działające w całej Polsce. 

Ogromnie się cieszymy, że Biedronka zdecydowała się na tak odważny krok i pokazała, jak ważny jest dostęp do środków higienicznych dla wszystkich osób menstruujących. Mamy nadzieję, że możliwość przekazania artykułów menstruacyjnych dla Okresowej Koalicji zwiększy świadomość ubóstwa menstruacyjnego, o którym ciągle w Polsce mało się mówi. Współpraca pozwoli nam pomóc szczególnie osobom przebywającym w szkołach, domach dziecka, domach samotnej matki, czy ośrodkach dla osób w kryzysie bezdomności 

- komentowała Anna Frankowska, Dyrektorka Działu Projektów Pomocowych w Kulczyk Foundation, reprezentująca Okresową Koalicję. 

Co ważne, akcja “Razem zacznijmy okres zmian” nie jest jednorazowa. Już od pierwszego dnia każdego kolejnego miesiąca każdy osoba posiadająca kartę Moja Biedronka może kupić ponownie 3 sztuki produktów higieny menstruacyjnej objętych akcją, aby otrzymać voucher. 

Materiały prasowe 

Zobacz również: Ile kosztuje bycie kobietą w Polsce? Powstał Kalkulator Kosztów Miesiączki, którym to obliczysz

Polecane wideo

Michele Morrone KONTRA Simone Susinna. Który przystojniejszy?
Michele Morrone KONTRA Simone Susinna. Który przystojniejszy? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.05.2021 13:02
Ja mam dosc cwaniackiej biedronki. Przestalam tak kupowac.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie