Jak zwalczyć ból menstruacyjny? Zdaniem tej TikTokerki potrzebujesz tylko... ołówka

Czy skuteczność tej metody potwierdzają eksperci?
Jak zwalczyć ból menstruacyjny? Zdaniem tej TikTokerki potrzebujesz tylko... ołówka
Fot. Unsplash
03.05.2021

Czy wiesz, że skurcze menstruacyjne mogą być tak samo bolesne jak zawał serca? Ten fakt nie jest zbyt powszechnie znany, ale lekarze nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Szacuje się, że na dolegliwości związane z okresem cierpi aż 75 proc. kobiet, a dla 20 proc. ból jest wręcz nie do zniesienia i uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. 

Zobacz również: Ile kosztuje bycie kobietą w Polsce? Powstał Kalkulator Kosztów Miesiączki, którym to obliczysz

Osoby menstruujące walczą z bólem na różne sposoby. Niektórzy zażywają środki przeciwbólowe, inni stawiają na termofor z gorącą wodą, jeszcze innym pomagają lekkie ćwiczenia. Dziewczyny często szukają porad, jak radzić sobie z bolesnymi skurczami także w mediach społecznościowych. Niektóre z sugestii nich są bardzo zaskakujące. Pewna TikTokerka przekonuje, że ból menstruacyjny można zwalczyć z pomocą zwykłego ołówka z gumką. Jak to działa i czy taki sposób jest naprawdę skuteczny? 

Jak złagodzić ból menstruacyjny? Sposób z ołówkiem z TikToka

Fot. Unsplash.com

Jak złagodzić ból menstruacyjny? Sposób z ołówkiem z TikToka 

Ołówek jako remedium na ból menstruacyjny to metoda, którą podzieliła się TikTokerka o pseudonimie @lessiamacWażne, aby ten przyrząd do szkicowania był wyposażony w gumkę - to właśnie ten element odgrywa kluczową rolę w zwalczaniu bólu.  

Na nagraniu TikTokerka pokazuje, jak masuje końcówką ołówka z gumką miejsce w tzw. dole trójkątnym, tuż pod małżowiną ucha. Wykonuje taki masaż przez około minutę, a następnie powtarza czynność w drugim uchu.  

@lessiamac

Idk how, but it really works!! Try this!! #reducepain #periodpain #menstrualcramps #reduce #lifehacks #bestlifehack #forwomenonly

♬ Ultimate life hacks - Kelly - The Life Bath

Filmik TikTokerki został obejrzany ponad 14 mln razyWiele internautek postanowiło wypróbować ten trik. Rezultaty okazały się być mieszane. Część komentujących stwierdziła, że sztuczka naprawdę działa. Zdaniem innych masaż pomógł w niewielkim stopniu, a wiele osób stwierdziło, że masowanie ucha gumką od ołówka zupełnie nie pomogło. 

A co na temat takiej metody zwalczania bólu menstruacyjnego mówią lekarze? Zdaniem dr Claudii Pastides ten sposób raczej nie ma żadnego medycznego uzasadnienia, ale być może okazuje się pomocny, ponieważ nawiązuje do sztuki masażu.  

Przypuszczam, że może to mieć związek z akupresurą. Jest ona wykorzystywana do zwalczania bólu miesiączkowego i istnieje szereg badań, które sugerują, że może być pomocna, mimo że w ich przypadku punkty nacisku nie znajdowały się w uchu, a jedno z badań sugeruje, że jest to tylko efekt placebo 

- mówiła ekspertka w rozmowie z portalem metro.co.uk.  

Lekarka dodała, że jeśli taki sposób rzeczywiście jest dla niektórych pomocy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go stosować. Najważniejsze jest jednak zachowanie ostrożności, aby nie wyrządzić sobie żadnej krzywdy. 

Słyszeliście o takiej metodzie walki z bólem miesiączkowym? 

Zobacz również: Niespodziewane skutki uboczne szczepionki na COVID-19. Kobiety zauważają dziwne zmiany w swoim okresie

Polecane wideo

Te dziewczyny mają najpiękniejsze twarze na świecie. Ranking 2021
Te dziewczyny mają najpiękniejsze twarze na świecie. Ranking 2021 - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.05.2021 06:47
Żeby sobie przebić mózg
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.05.2021 14:08
Efekt placebo, jak ktoś sobie porządnie wkręci, to faktycznie może pomóc.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie