Mimo że wiele osób twierdzi, że ten problem nie istnieje, liczby pokazują coś zupełnie innego. Ubóstwo menstruacyjne dotyczy aż 500 mln kobiet na całym świecie. Gdy nie są w stanie pozwolić sobie na zakup produktów menstruacyjnych często muszą rezygnować m.in. z zajęć lekcyjnych i doświadczają wykluczenia innego rodzaju.
Zobacz również: Francja dołącza do walki z ubóstwem menstruacyjnym. Darmowe podpaski i tampony na uczelniach
O problemie ubóstwa menstruacyjnego mówi się coraz głośniej, dzięki czemu powstają kolejne inicjatywy dedykowane jego zwalczaniu. Ostatnio projekt Sewing Toghether połączył siły z marką NAGO, a ich wspólne działania pomogą mieszkankom Kenii.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Projekt edukacyjny Sewing Together to inicjatywa Mai Kotalo. Jego misją jest nauka niezależności kobiet w Afryce Wschodniej poprzez uczenie je szycia, projektowania oraz wszelakich działań związanych z prowadzeniem biznesu odzieżowego. W ramach projektu powstała stacjonarna szkoła w Mombasie w Kenii.
Opublikowany przez Maja Kotala Sewing Together Wtorek, 2 marca 2021
Z kolei marka odzieżowa NAGO od momentu powstania działa w duchu zero waste i kieruje się dobrem planety, dbająco zrównoważony proces produkcji i dobór najwyższej jakości materiałów przyjaznych dla środowiska. W związku z tym postanowiła przekazać niewykorzystane ścinki materiałów na rzecz projektu Sewing Together. Powstaną z nich podpaski wielokrotnego użytku. Dziewczęta i kobiety w Kenii będą uczyć się ich szycia pod okiem Mai Kotali.
Marka NAGO, która stosuje w swojej produkcji najwyższej jakości materiały, zaoferowała nam swoje ścinki i próbki. Wszystko w duchu zero waste - zrównoważonej mody, abyśmy mogli szyć podpaski wielorazowego użytku i dostarczać je dziewczętom, które tego najbardziej potrzebują
- czytamy na fanpage’u Maja Kotala Sewing Together na Facebooku.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Dzięki tej inicjatywie Kenijki zostaną zaopatrzone w produkty menstruacyjne, a jednocześnie projekt jest przyjazny środowisku. Materiałowe podpaski mogą być używane wielokrotnie, w przeciwieństwie do tych jednorazowych, które rozkładają się przez ok. 800 lat.
Więcej informacji na temat projektu Sewing Together można znaleźć tutaj.
Co sądzicie o tej inicjatywie? My gorąco jej kibicujemy!
Zobacz również: „Czas na Padsharing”. Akcja Menstruacja tworzy okresową sieć wsparcia