Ginekolog online w czasie epidemii. Jak umówić się na darmową wizytę?

Możesz to zrobić bezpłatnie i w dodatku... zdalnie.
Ginekolog online w czasie epidemii. Jak umówić się na darmową wizytę?
fot. iStock (Doucefleur)
15.04.2020

Z powodu pandemii zostały zamknięte placówki edukacyjne, instytucje kultury, siłownie, a także salony kosmetyczne. Każdego dnia ograniczeń przybywa, a władze apelują o pozostanie w domach. Kontakt ze specjalistami, takimi jak ginekolog, jest teraz znacznie utrudniony. Choć w wyjątkowych sytuacjach istnieje szansa na taką wizytę, to jednak w myśl ogólnej zasady, gabinety nie przyjmują pacjentów.

Lekarze i terapeuci rekomendują, aby kontaktować się z nimi zdalnie, za pośrednictwem Internetu albo telefonu. Ginekolodzy odbywają dyżury w trakcie których można zadać im pytanie.

Zobacz także: Koronawirus może sporo namieszać w Twoim... okresie. Jak COVID-19 wpływa na cykl menstruacyjny?

Jak skonsultować się z ginekologiem?

Dzięki kampanii społecznej Recepta na sukces na Facebooku powstała platforma, gdzie w poniedziałki i piątki można porozmawiać ze specjalistą od 17:00 do 19:00. Jeżeli preferujemy kontakt zdalny, można wystosować konkretną wiadomość na adres mailowy [email protected]

Jak przebiega wizyta?

Konsultacji udziela lekarka specjalizująca się w takich schorzeniach jak zaburzenia endokrynologiczne, niepłodność, antykoncepcja czy endometrioza. Czas przeznaczony na połączenie to 15 minut. Choć ginekolog nie jest upoważniony do wystawienia pacjentowi recepty, to na pewno rozmowa będzie bardziej wiarygodnym źródłem wiedzy niż informacje znalezione przypadkowo w Internecie.

Zobacz także: Czy Twoja pochwa może mieć... depresję? To naprawdę poważna przypadłość

Gdy wątpliwości zostaną rozwiane, można szukać rozwiązania dalej. Oprócz ginekologa jest też możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy lekarza rodzinnego.

Źródło: glamour.pl

Polecane wideo

Tak wyglądają paznokcie po kilku tygodniach bez manikiuru. Kwarantanna im nie służy
Tak wyglądają paznokcie po kilku tygodniach bez manikiuru. Kwarantanna im nie służy - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
Iza (Ocena: 5) 05.05.2020 18:53
Ostatnio na kontroli u ginekologa byłam w styczniu, cieszę się że się wyrobiłam. Tym bardziej, że stosuję antykoncepcję to pilnuję wizyt. Z dostępem do belary też nie mam póki co problemu, e-recepta działa. Oby chociaż powoli wszystko wracało do normalności.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.04.2020 13:34
Dobrze, że mam w domu komputer cyklu Cyclotest My Way i mam wgląd w swój cykl, potrafiędokonywać analizy i na czas pandemii mogę spokojnie odłożyć wizytę u ginekologa na później
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.04.2020 09:31
Co teraz zrobią kobiety lubiące obnażać się przed ginekologiem , biedulki jak mi przykro z tego powodu
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie