Co naprawdę myśli mężczyzna ginekolog, kiedy cię bada? Szczere wyznania lekarzy

Wreszcie zdradzili, jak to jest.
Co naprawdę myśli mężczyzna ginekolog, kiedy cię bada? Szczere wyznania lekarzy
Fot. iStock
21.02.2020

Chyba nie ma kobiety, która nie stresowałaby się przed wizytą u lekarza. Zwłaszcza, kiedy tym lekarzem jest ginekolog. Jeszcze bardziej, gdy ginekologiem jest mężczyzna. Do obawy przed ewentualnymi niepokojącymi wynikami badań dochodzi tutaj często poczucie skrępowania i wstydu, dlatego wiele pań automatycznie umawia się do ginekolożek. 

Zobacz również: „Mój facet obraził się, bo poszłam do ginekologa-mężczyzny”

Czy naprawdę jednak mamy obawy, aby tak bardzo wzbraniać się przed wizytą u ginekologa, który jest mężczyzną? W końcu lekarz to specjalista i powinien zachować profesjonalizm w każdej sytuacji. Co jednak ginekolog myśli sobie na nasz temat po skończonym badaniu? Wypowiedzi panów wykonujących ten zawód rzucają nowe światło na tę profesję. 

Brytyjscy ginekolodzy wymieniali swoje spostrzeżenia odnośnie wykonywanego zawodu na anonimowym forum Whisper. Dzielili się wszystkim tym, co od czasu do czasu przebiega im przez głowę podczas codziennej pracy oraz tego, jak bycie ginekologiem wpływa na ich życie osobiste. Niektórzy panowie przyznali, że kłamią na temat wykonywanego zawodu, ponieważ boją się dziwnych reakcji swoich rozmówców. Trudno się zdziwić, zwłaszcza kiedy przeczytamy takie wyznanie: „Jak tylko jakaś dziewczyna dowie się, czym się zajmuję, już nie chce się ze mną spotykać”. Albo: „Ludzie dziwnie na mnie patrzą kiedy dowiadują się, że jestem ginekologiem”. 

Inni lekarze dzielili się pozytywnymi przemyśleniami na temat swojej pracy. Okazuje się, że dla wielu mężczyzn bycie ginekologiem to prawdziwa misja: „Bycie ginekologiem jest wyczerpujące, ale cieszę się, kiedy pomagam kobietom”. 

Fot. iStock

Niektórzy panowie wyjawili, jak ich żony radzą sobie z faktem, że ich mężowie spędzają całe dnie przyglądając się i dotykając intymnych stref innych kobiet. „Moja żona mnie wspiera, ale też czuje się trochę dziwnie z tym, że całe dnie patrzę na inne kobiety. Inny internauta zażartował: „Moja żona nie znosi, kiedy wracam do domu i mówię jej, że widziałem się dziś z wieloma kobietami ale wie, że jestem ginekologiem, więc jest bardzo wyrozumiała”. 

Jednak co najważniejsze, panowie ginekolodzy chcieliby przekazać wszystkim kobietom, że naprawdę nie powinny bać się wizyty u specjalisty, który nie jest kobietą: „Chciałbym, żeby moje pacjentki nie były tak nieśmiałe w mojej obecności tylko dlatego, że jestem mężczyzną. To dla mnie nic nowego”. Zawsze na początku staram się rozluźnić atmosferę. Niektóre panie stresują się już na parę dni przed wizytą. Chciałbym, żeby wychodząc z gabinety myślały, że nie było tak źle, jak się spodziewały”. 

Co wy na to? Chodzicie do ginekologów-mężczyzn czy za nic w świecie nie umówiłybyście się do takich specjalistów? 

Zobacz również: 7 zdań, w które nie uwierzy żaden ginekolog. Ciągle słyszą je od pacjentek

Polecane wideo

16 niewiarygodnie przystojnych facetów. Który z nich jest w Twoim typie?
16 niewiarygodnie przystojnych facetów. Który z nich jest w Twoim typie? - zdjęcie 1

Komentarze (92)

Ocena: 5 / 5
Ingrid (Ocena: 5) 12.07.2020 09:12
Moim zdaniem facetów w ogóle nie powinno się dopuszczać do specjalizacji ginekologicznych. Tacy na pewno nie mają dobrych zamiarów a tylko patrzą na to aby wsadzić swoje łapy w nasze intymne sfery
odpowiedz
anna (Ocena: 5) 25.04.2020 06:43
Nie widzę uwag, jak okrutna i bezwzględna potrafi być kobieta dla kobiety. Sama tego doświadczyłam, gdy wyszłam poniżona i głęboko dotknięta (niestety i fizycznie i psychicznie).
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2020 06:47
Nie przeszkadza ci to bo masz naturę dziwk. ale nie przejmuj się to u 30 % kobiet normalne zjawisko
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.02.2020 09:52
Tłumaczą się winni , od paru lat odnotowuje się tendencja spadkową , kobiety wybierają chętniej lekarza tej samej płci automatycznie zwiększa się liczba ginekologów płci żeńskiej na dzień dzisiejszy jest to jeden do jednego a jeszcze 5 lat temu było 75 % ginekologów mężczyzn , po prostu społeczeństwo mądrzeje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.02.2020 07:34
Brawa dla tej pani , 25 % kobiet w Polsce w ogóle się nie bada , 30 % zmuszona jest chodzić do faceta G , 20 % chodzi do kobiety G ,25% nie ma godności i poszanowania intymności
odpowiedz

Polecane dla Ciebie